Kosárlabda – Előbb magunkban, majd a játékvezetőkben botlottunk nagyot
2011-04-12 19:14:11
Nincs mese: a székesfehérváriak elleni kedvezőtlen playoff-kezdést elsősorban magának köszönheti az EKF-EGER-HÉSZ férfi kosárlabdacsapata. A vereség ugyanakkor még rosszabb ízű az által, hogy tudjuk: visszakapaszkodtunk és elvették tőlünk a meccset. A mieink a Fehérvári KC elleni idegenbeli csatában igen jól kezdtek, öt perc után 18-8-ra, majd később 24-14-re is megléptek a hazaiaktól, akiknél ezúttal nem szerepelt senki az élvonalbeli Albacomp együtteséből. Ez gyakorlatilag segítség volt az egrieknek, de Váczi Péter tréner óva intette az övéit: nehogy félvállról vegyék az összecsapást. Mégis beleestünk ebbe a hibába: a második negyedünk a szezon legrosszabb periódusa lett, a szakaszt 32-13-ra buktuk, vészjósló helyzetbe kergetve saját magunkat – mondta az edző.

A félidő is még 55-40 volt oda, s ez hatalmas arculcsapás a nyugati harmadiktól úgy, hogy legjobbjai nem is szerepeltek ellenünk. Nagyszünet után teljes szerkezetváltás következett, kis emberekkel álltunk fel, és ez hatott: négy perc alatt 17-0-ás rohammal Krasznaiék átvették a vezetést. Három minutummal a meccs lefújása előtt is még 77-77-re álltak a felek. A Fehérvár elrúgta ugyan magát egy tízessel, de sikerült őket visszarántani, s ez –legalábbis úgy tűnt- az EKF oldalára billentette a mérleg nyelvét. Mégsem így lett: a két játékvezető kézbe vette a találkozót és extra támogatást adott a hazaiaknak. Váczi Péter úgy nyilatkozott: a sípmesterektől ez nem korrekt eljárás akkor, amikor abszolút a javunkra is eldőlhetett volna a derbi.

A saját sírunkat ástuk meg a második felvonással, mégis átvettük az irányítást, és a találkozó győztesei lehettünk volna. Ebben a szituációban a vitatható ítéletekkel nagy előnyt adni a fejérieknek, nos, cseppet sem elegáns dolog. Lehetséges, hogy a nyugati meccseink ebből a szempontból nem lesznek könnyűek a rájátszásban, sajnos erre fel kell készülni – tette hozzá az egri szakember.

Váczi Péter elmondta még: azért különösen is sajnálkozik a fiaskó miatt, mert ez volt az első, és talán az egyetlen olyan küzdelem, melyet nagy meglepetés nélkül megnyerhettünk volna idegenben. Nagyon jó kezdés lett volna és bugyuta dolgok miatt nem sikerült. A második tíz percben nem volt védekezésünk, össze-vissza rohangáltunk, rosszul reagáltunk mindenre. Amikor pedig magára talált a csapatom és nyeregbe kerültünk volna, jöttek a véleményes fújások. Ez túl sok egy meccsen.

Férfi kosárlabda NB I/B, rájátszás az 1-8. helyért, 1. forduló
MKB Euroleasing Fehérvári KC – EKF-EGER-HÉSZ 89-80
(23-27, 32-13, 7-23, 27-17)
Székesfehérvár, 50 néző.
Egri pontszerzők:
Kezdők:
Krasznai 26/15, Máté 21/9, Zsemlye 18, Erdei 5/3, Rusznák 2.
Cserék: Sneider 6, Fazekas 2, Szarvas, Szerdahelyi, Klepej.

Következik:
EKF-EGER-HÉSZ – SMAFC-NYME (Sopron)
2011. április 15. péntek – 18.00
Eger, Leányka út, Eszterházy csarnok

„Mi várható?” – Váczi Péter:
Nagyon készülünk, a hazai meccseinket nyerni kell, ha bármit is akarunk a rájátszástól. A kulcs egyértelműen Csaplár-Nagy Arnold játékának megakadályozása lehet, ha őt ki tudjuk iktatni, megbomlik a SMAFC rendszere, hiszen minden figurában komoly szerepe van. Győznünk kell, ismét szomjazunk a sikerélményre, és úgy látom a mérleg alapján, hogy a soproniak idegenben korántsem olyan erősek, mint hazai környezetben. Várjuk a szurkolókat egy jó kis péntek esti rangadóra!