Sakk - Korán kezdték az Új Évet
2010-01-02 23:22:40
Nem rendeztek többnapos sziesztát az egri és heves megyei sakkozók a karácsonyi menük és a szilveszteri virsli után, az évkezdő sakkversenyt már január 2-án megtartották az Agria Parkban. Sőt, Bódi Tamásék az Agria Park Szabadidő- és Sportegyesületnél egy 70 éves „újoncot” is avattak a miskolci Vinkler Dezső személyében: úgy látszik egyre távolabb terjed a híre a Szeporszag.hu nyílt rapid versenyeknek. Az első 2010-es fordulóban a felnőtt korcsoportot 100%-os teljesítménnyel 7-ből 7 ponttal Éberth Zoltán nyerte. A nyílt versenyen egyre több a szenior korú versenyző is, így ebben a kategóriában is hirdettek győztest, id. Vámosi László 72 évesen egyenlő ellenfele volt a győzteseknek. A maklári csapat exkapitánya 7-ből 5 pontot szerzett, összetettben 3. helyezést ért el.

Stekkelpach Jennifer a lányok mezőnyéből emelkedett ki, (összetett 4. hely). A serdülők korcsoportjában Czajner Gábor diadalmaskodott 4 ponttal (összetett 9. hely). Az ifiknél Dobos Dánielé lett a dicsőség és a nyeremény (összetett 10. hely). A gyermek kategóriát a „régi motoros” 9 éves Paál Márton nyerte (összetett 14. hely).

A következő verseny január 9-én, szombaton 9.00 órakor kezdődik, reversi (fordítós) viadalt rendez az Agria Park SE, 10-én vasárnap pedig a Kempelen versenyt tartják az egri bevásárlóközpont Vásártér termében.