Vízilabda - Hét gólos egri siker - ZF-Eger - PVSK 11-4
2009-10-10 19:28:02
A 104. Vodafone férfi OB I-es bajnokság nyitómérkőzésén a ZF-Eger csapata 11-4-re legyőzte a PVSK-Pécsi Vízműt. A vendégek szereztek vezetést ötméteresből, de ezt követően már a mienknél volt az előny. Valics jól védett, Biros és Varga Zsolt triplázott, a fiatal Erdélyi 2 szép gólt szerzett. Jól védekezett az egri gárda, a vendégek egyetlen akciógólt tudtak szerezni. A hazai védősor 8 hátrányt is hatástalanított. Gerendás György edző már sokkal több biztató jelet látott a csapatjátékban, mint a Magyar Kupa előző heti meccsein.

Vodafone férfi OB I. 1. forduló
ZF-Eger - PVSK-Pécsi Vízmű
11-4 (3-2, 2-1, 3-0 3-1)

Eger, Bitskey-uszoda, 250 néző. V.: Petik András, Bors László

EGER: Valics – Graham, Biros 3, Bárány 1, Sántavy, Varga Zs. 3, Feltham 1. Cs.: Bundschuh, Erdélyi 2, Kovács G., Chilkó, Jakab, Binder 1. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.

PVSK:
Diakonow – Heinrich, Zoufal, Hegedüs, Vári 1, Bóbis 2, Hangody L. 1, Cs.: Lázár, Lukács, De Blasio, Hermann, Krizsán, Müller. Edző: Ambrus Tamás.

1. negyed

Első egri bajnoki meccsén Kevin Graham hozta el a labdát, de az első idei OB I-es gólt Bóbis Máté szerezte ötméteresből. Gyorsan sikerült az egyenlítés Biros Péter előnyös találatával, 1-1. Varga lövését blokkolták, majd Valics bravúrral jelezte jó formáját. Varga Zsolt szabaddobása a lengyel kapus hóna alatt utat talált a hálóba, 2-1. Vári Attila centerből eredményes, 2-2. A fiatal cseresorból Erdélyi villant, 3-2.

2. negyed

Binder Szabolcs hosszú lóba után a hosszú felsőbe küldte a játékszert, védhetetlenül, 4-2. Egyre erőtlenebbek a pécsi támadások. Ambus Tamás időt kért. Bóbis újabb ötméterest értékesíthet, egy figyelmetlenséget követően, 4-3. Feltham büntetőből szerzett gólt, 5-3. Két negyed után jól tartja magát a PVSK, az egri akciók kapkodás, pontatlanság miatt zárulnak eredménytelenül.

3. negyed

Valics Bence hátrányban védett remekül. A pécsiek az ötödik előnyüket is elhibázzák. Ez nem maradhat büntetlenül. Biros nagy erejű lövése utat talált a kapu közepébe. Jakab jó bejátszását Erdélyi értékesítette, 7-3. Chilkó Márton kipontozódott a 24. percben. A negyedet a 8-as sapkában játszó Varga Zsolt szép gólja zárja, 8-3.

4. negyed

A lengyel kapus sokadszor halássza el a labdát. Valicsra sem lehet panasz, magabiztosan őrzi az egri hálót. Jakab átadását Bárány helyezte a hálóba, 9-3. Hangody hosszú gólcsendet tört meg és előnyből szépített. Elfáradt a vendég együttes, Varga zsolt könnyedén szerezte csapata 10., saját 3. gólját. Hangody ötöses a kapufáról pattant vissza. Biros Péter bombája viszont a hálót púposította, 11-4.

Mestermérleg

Gerendás György:
- Szenvedgetünk még, de ebben a periódusban nem is vártam mást. Sokkal több biztató jelet láttam, mint a múlt héten.

Ambrus Tamás: - Félidőig nagyon jól bírtuk, méltó ellenfelei voltunk az Egernek. A harmadik negyedben volt néhány olyan szituáció, amit nem értettem. Ez nem pozitívan befolyásolta a csapatomat. Onnan már értelmetlenné vált minden.