Első kalapban a magyarok

Elkészült a párizsi olimpia női kézilabda tornájának sorsolási kalapok beosztása. A sorsolást kedden 17.30-kor tartják Páriszban. A mieink az első kalapba kerültek, így biztosan elkerülik Norvégiát.
Bővebben itt..

Vízilabda – Drámai csata végén nincs meg az elődöntő
2009-09-24 20:21:15
Nem jutott a legjobb négy közé a magyar U20-as férfi vízilabda válogatott a krétai Európa Bajnokságon. A nemzeti csapat négy ZF-Eger pólóssal a keretben a csütörtöki negyeddöntőben drámai csatában szenvedett 10-9-es vereséget Horvátország juniorjaitól. 3-0-ra is elhúztunk, majd végig mi vezettünk, 7-4-re megint sikerült ellépni, ám a szívós rivális mindig felzárkózott és épp a legvégén vette át a vezetést - a meccs során először. Az egri játékosok közül Erdélyi Balázs talált be egy alkalommal, Petrovai Márton, a szolnoki színekben szereplő egri fiú szintén lőtt egy gólt, Kovács Gábor és Bundschuh ezúttal nem talált be.

A Valics Bencével a kapuban felálló magyar csapat fantasztikusan kezdett, összeszedetten, okosan játszott, s úgy tűnt, hiába állnak fel újra és újra a horvátok, a magyar együttes mindig rá tudott tenni egy lapáttal. A sajnálatos fordulat a záró felvonás közepén érkezett: kicsit korán kezdtük el védeni a már csupán kétgólos előnyt és a horvátok fórból felkapaszkodtak, majd gyors egymásutánban két támadásukat zárták találattal.
A magyar U20-as alakulat az 5-8. helyért folytathatja a küzdelmet, következő ellenfelünk a ma esti görög-szerb meccs vesztese lesz.

Magyarország - Horvátország 9-10 (4-3, 3-2, 1-2, 1-3)
Magyar gólok: Török 4, Bátori 2, Radócz, Petrovai, Erdélyi.

A mérkőzés alakulása:
1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 4:3
5:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:5
7:6, 8:6, 8:7
9:7, 9:8, 9:9, 9:10

A fiúk szerdán 15-4-re legyőzték a franciákat, együttesünk 3-0-ra nyerte az első negyedet, majd 4-0-ra a harmadikat, így nem volt kérdéses a győzelem. A sikerhez Bundschuh Erik 4, Erdélyi Balázs és Kovács Gábor pedig 1-1 góllal járult hozzá, a kapuban Valics Bence megint csak remekelt. Csapatunk korábban alaposan megízzadt, hiszen az EB első meccsén vereséget szenvedett Olaszországtól, ezután azonban 32-0-s győzelmet aratott Lengyelország felett. Ebből a góldömpingből alaposan kivették részüket a ZF-Eger fiataljai is, Erdélyi 5, Bundschuh 3, Kovács 1 gólt szerzett. Szimpatikus, hogy a beszámolók szerint végig szerények és alázatosak maradtak pólósaink.