Sakk - Főiskola nyerte a városi csb-t, egyéniben Gledura a bajnok
2009-03-17 15:30:06
Az Eszterházy Főiskola csapata nyerte az Eger városi sakk csapatbajnokságot. A hagyományos viadalon ezúttal nyolc csapat küzdött az elsőségért. A győzelmet fél pontos előnnyel szerezték meg a főiskolások. Az egymást követően négyszer dobogós helyen végzett – 2006-ban pedig szintén bajnok volt. A verseny megfelelt a kettős céljának, a versenysakk népszerűsítése, illetve a városi sakk színvonalának emelése is eredménnyel zárult. A hét fordulós viadal végén egyéni snell bajnokságot rendeztek. A 31 fős felnőtt mezőnyben az alig 10 éves Gledura Benjamin remekelt és megnyerte a bajnoki címet. Az ifjú sakkozó a csb-n is jól sakkozott, a 6.5 pontos Molnár Dániel mögött ponttal a második legjobb teljesítményt produkálta.