Atlétika – Asszonyi Evelin fedett pályán is csúcsra futott
2009-03-03 14:37:55
A napokban a budapesti Syma-csarnokban rendezték az idei junior és ifjúsági fedett pályás országos bajnokságot. Az Egri Városi Sportiskola atlétikai szakosztályának képviseletében kevés versenyző állt rajthoz. A távolmaradás oka egyszerű: többen sérültek voltak, s az influenza sem kímélte a mieinket. Aki ott volt a fővárosban, az kiváló teljesítménnyel szerzett értékes pontokat az EVSI-nek. A legnagyszerűbb eredmények Asszonyi Evelin nevéhez fűződtek. A junior válogatott kiválóság két versenyszámban is maga mögé utasította a mezőnyt. A 200 méteres síkfutásban elért 25,86-os eredményét nem tudta még csak megközelíteni senki. A második helyezett nyíregyházi Bekecs Bianka is 26,51-et produkált. 60 méter gáton csak Petrovai József tanítványa futott 9 másodpercen belüli időt, így győzelméhez kétség sem férhetett ebben a számban sem.

A további egri indulók közül az ifjúságiak mezőnyében Linkecs Larion büszkélkedhetett élmezőnybeli helyezéssel. A fiúk távolugró döntőjében Larion 6 méter 11-et teljesített, ami a hatodik legjobb pozíciót jelentette számára a végelszámolásnál. A 200 méteres síkfutás fináléjában Linkecs és Molnár Balázs volt érdekelt. Tíz időfutam alapján alakult ki a végső sorrend, mely alapján előbbi sportolónk 11., míg utóbbi a 24. helyen végzett.