Amerikai foci - Kemény csata végén Tigers-diadal
2008-04-14 00:04:43
Hangulatös, izgalmas és az utolsó pillanatig küzdelmes csatában a Tigrisek legyőzték az Eger Heroes csapatát. A Városi Stadionban a hazai szurkolók - lehettek volna többen - a főlelátón, a Tigriseket biztató vendégek, közel a csapatukhoz a fedett tribünön foglaltak helyet. Herke Zsombor igazi vezérként űzte-hajtotta társait. Dicséretesen küzdöttek, de a nyírségiek jobban használták ki lehetőségeiket. Az egriek támadásban nem tudták áttörni a Tigris védőfalát. Szabó Norbert révén a negyedik negyedben szépítettek az eredményen a házigazdák. Kemény csatában dicséretesen teljesített a két gárda és a meccs végén joggal fogadták az elismerő tapsot. A Heroes játéka javult legutóbbi mérkőzésük óta, de a győzelemhez ez sem volt elég.

Veritas Divizió II.
3. forduló
Eger Heroes – Nyíregyháza Tigers
12-26 (6-8, 0-6, 0-12, 6-0)

Eger, Városi Stadion 300 néző.

A tavalyi alapszakaszban a Heroes nagykállói veresége meglepetés volt, a Tigers azóta azonban sokat erősödött, így a mostani sikerük már egyáltalán nem meglepő.
A vereség ellenére azonban nincs nagy csalódás Egerben, ugyanis a Gorillaz elleni meccs óta javult a csapat játéka. Igaz, ez most még nem volt elég egy győzelemre a Nyíregyháza ellen, akik Vasyl Jordan érkezésével más szintre léptek. Jordan viszont nem volt főszereplő a mostani találkozón, ugyanis Gődény Jonatán többet irányította a Tigriseket, mint az ukrán tehetség. Persze a megrövidített játéklehetősé is bőven elég volt Jordannek egy futott TD-re és szép passzokra, de Gődény beállásával láthatóvá vált, hogy a Tigers nem egy emberre építi a csapatát.
1. negyed:

A találkozó egyébként reménytelien indult a hazaiak számára, ugyanis villámgyorsan TD-t értek el, Pertéyn kapta el Bíró passzát. A rúgás azonban nem sikerült. Még az első megszerezte a vezetést azonban a Tigers, Horváth Tamás csinált TD-t érő elkapást.

2. negyed

A második negyedben a Heroes védelme több labdát is szerzett, az offense azonban nem talált utat előre, akcióik rendre pont nélkül értek véget. A házigazdák gyengélkedéséből pedig a vendégek profitáltak, Racskó talált utat az endzone-ba, a két pontos variáció azonban sikertelen lett.

3. negyed
A szünet után a Tigers haladt jobban, a harmadik negyedben hamar 20 pontosra növelték az előnyüket, előbb a korábban lecserélt, majd visszatérő Jordan, majd Hudák futott 1-1 touchdownt, a kétpontos mindkét esetben kimaradt.

4. negyed
A negyedik negyedre már mindkét csapat kezdett fáradni, a hazaiakat azonban hajtotta a szépítés és az esetleges egyenlítés reménye. Utóbbi nem, de az előbbi sikerült, Szabó Norbertet nem érték utol a vendég védők. Ezzel kialakult a 12-26-os végeredmény.

A Tigers két irányítót is bevetett a találkozón, és mindkettőjükkel viszonylag jól haladtak. A passzjáték eredményessége azonban nem rajtuk, hanem a rengeteg labdát elejtő elkapókon múlott. Annyit adtak ki magukból, ami elég volt a Heroes féken, és hátrányban tartásához.