Hatalmas bravúr kell a ki-ki meccshez
2024-04-25 14:58:52
VÍZILABDA – Szerdán kezdetét vette a női vízilabda OB I rájátszása. Az elődöntőben érdekelt DIGI-Eger együttese a Hajós Uszodában 17-8-ra alulmaradt az alapszakasz-győztes UVSE vendégeként. A fináléba jutáshoz két győzelem szükségeltetik. Az előzmények ismeretében az UVSE már döntő kapujában áll, arra készül, hogy szombaton Egerben „betörje” az ajtót. Nekünk két nagyon komoly lépésre van szükségünk ahhoz, hogy az esély megmaradjon a címvédésre, ami egyébként nem volt reális célkitűzés a 2023/2024-es kiírásban. Szerdán a harmadik felvonásig jól tartottuk magunkat, utána viszont kinyílt az olló. A harmadik és negyedik periódust egyaránt 3-3 góllal nyerte a házigazda, így alakult ki a végére kilencgólos különbség. Ha szombaton (helyszín: Bárány Uszoda, kezdési időpont: 12 óra) az emberelőny kihasználáson tudunk javítani, és tudásunk legjavát nyújtjuk, akkor lehet esélyünk egy mindent eldöntő ki-ki mérkőzés kiharcolásához. A másik ágon a Ferencváros 17-10-re verte a Dunaújvárost, így érik a pesti finálé és a vidéki bronzcsata.