Tétnélküli kiütés a Hajósban
2024-04-21 00:38:33
VÍZILABDA – Az alapszakasz zárómérkőzésének adott otthont a fővárosi Hajós Uszoda, amelyen az UVSE és a DIGI-Eger együttesei mérték össze tudásukat. A női OB I rangadóját a hazaiak biztos első helyezettként várták, míg a mieink negyedik helyét nem veszélyeztette a vereség, így gyakorlatilag tétnélküli volt a szombat esti találka. Dr. Sike József címvédő együttese nem is nevezte két válogatott kiválóságát Szilágyi Dorottyát és Parkes Rebeccát. Az újpestiek gondoskodtak arról, hogy a lehető legerőteljesebb üzenetet küldjék a bajnoknak a play-off párharca előtt. Hiába szerzett vezetést az Eger, a hazaiak négy góllal válaszoltak, félidőben pedig öt találattal lépett meg. A folytatást is egyoldalú küzdelem jellemezte. A harmadik felvonást lezáró dudaszó 15-6-nál szólalt meg, a vége pedig nagyon sima 18-6 lett. A honi élvonal elődöntőjében újra egymásnak feszülnek a felek, míg a másik ágon az FTC a Dunaújvárossal csap össze.

Női vízilabda OB I., 18. forduló
UVSE – DIGI-Eger 18-6 (4-2, 6-3, 5-1, 3-0)

Budapest, Hajós Alfréd Uszoda. Játékvezetők: Vogel G., Ercse N.
Gólszerzők: Hajdú 6, Faragó 5, Rybanska 3, Mácsai 2, Aubéli, Baksa V. illetve Pogonyi 2, Weston, Szellák, Belorio, Sóti.
Emberelőny/gól: 8/4 illetve 7/4
Ötméteresek: 2/2 illetve -
Kiállítva cserével: Aubéli, Mácsai, Golopencza illetve Szellák, Katona
Kipontozódott: Bódi F.