Első kalapban a magyarok

Elkészült a párizsi olimpia női kézilabda tornájának sorsolási kalapok beosztása. A sorsolást kedden 17.30-kor tartják Páriszban. A mieink az első kalapba kerültek, így biztosan elkerülik Norvégiát.
Bővebben itt..

Párizsi olimpiát ért a magyar csoportelsőség
2024-04-14 20:56:18
KÉZILABDA - Nagyon könnyedén, 37–28-ra győzött Japán ellen, ezzel megnyerte a debreceni selejtezőcsoportot és kijutott a párizsi olimpiára a magyar női kézilabda-válogatott. Óriási erőt meríthetett a svédek elleni győzelemből a magyar női kézilabda-válogatott, Golovin Vlagyimir vezetésével talán még sosem játszott olyan éretten és kiegyensúlyozottan a csapat egy papíron erősebb ellenféllel szemben. Ezzel a lendülettel pályára lépve egy pillanatig sem volt kérdéses a magyarok sikere. Nagyon érett játékkal, megérdemelten győzte le Japánt 37–28-ra, így harmadik mérkőzését is megnyerte, és hibátlan mérleggel zárta az élen a csoportját, megváltva párizsi repülőjegyét. 20 év után lesz újra két csapatunk az olimpián!

NŐI KÉZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐ
1. CSOPORT, 3. (utolsó) FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–JAPÁN 37–28 (18–11)

Debrecen, Főnix csarnok, 4242 néző. V.: M. García, Paolantoni (argentinok)
MAGYARORSZÁG: BÖDE-BÍRÓ – GYŐRI-LUKÁCS 6, KLUJBER 11 (2), Vámos P., Füzi-Tóvizi 1, KUCZORA 3, Szöllősi-Schatzl 1.
Csere: Janurik (kapus), PAPP N. 1, SIMON P. 4, Márton 3, Bordás, Kácsor, Debreczeni-Klivinyi 4, Albek 1, Pásztor 2.
Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
JAPÁN: Kametani – Hattori 1, Kaszai 2, Kitahara, Nagata, Josidome 1, AJZAVA 7 (3).
Csere: Baba (kapus), Szaszaki 1, Isikava 3 (1), Nakajama 4, Hacumi 2, Josino 1, Macumoto 1, Okada 4 (1), Szahara 1.
Szövetségi kapitány: Sigeo Kuszumoto
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 12. p.: 6–4. 16. p.: 9–4. 23. p.: 13–7. 29. p.: 17–8. 35. p.: 20–12. 41. p.: 23–13. 48. p.: 29–17. 54. p.: 31–22. Kiállítások: 6, ill 4 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5

Mestermérleg

Golovin Vlagyimir: - Nagyon büszke vagyok a csapatra. Láttuk mit csináltak a fiúk, nekünk is muszáj volt. Nagyon sok energiát fektettünk ebbe a sikerbe, nagyon nehéz és hosszú utunk volt idáig, de a hétvége megajándékozta a kemény munkát, amit két és fél éven keresztül belefektettünk. Büszke vagyok a lányokra, kellő önbizalommal játszottak és folyamatosan lehetett látni, hogy mit akarunk. Volt minden: koncentráció, akarat és figyelem. Ilyen közönség előtt nem lehet másképp játszani. Imádom Debrecent és imádom Magyarországot. Mindent megteszünk azért, hogy a magyar válogatott sikeres legyen. Egész Magyarországon szeretik a kézilabdát, a közönség nem plusz egy, hanem plusz két embert jelentett a pályán. A lányok tudták, hogy sebezhetetlenek.