Vízilabda - Kupagyőztes az egri ifi
2007-09-09 20:14:13
A máltai ifi Eb-n szereplő öt játékosát nélkülözve is veretlenül nyert felkészülési tornát a ZF-Eger ifjúsági csapata. Tóth Kálmán edző a legnagyobb elismeréssel beszélt együtteséről, Jakab, Kovács T., Farkas P., Sántavi, Szász, Pálkovács, Boróczki teljesítményéről. A hat csapatos tornán a Hódmezővásárhely ellen 11-7-re, a Kecskemét elen 9-1-re a döntőben a Szolnok ellen 11-4-re nyertek az egri fiúk. Sokat dolgoztak, fejlődtek a nyáron, így már körvonalazódik, hogy a következő szezonban is jó csapata lesz az Egernek. A különdíjak közül Szász Péter a legjobb kapus, Farkas Péter a legjobb mezőnyjátékos címet is elhódította. A serdülőknél a második helyen végzett az egri csapat.

Eredmények, Hírös Kupa, ifjúsági torna
ZF-Eger - Hódmezővásárhely 11-7 (4-3, 1-1, 4-2, 2-1)
Gd.: Kovács T. 3, Chilkó 3, Jakab D. 2, Boróczki, Sántavi, Farkas P.
ZF-Eger - Kecskemét 9-1 (2-0, 2-1, 2-0, 3-0)
Gd.: Farkas P. 3, Chilkó 2, Sántavi 2, Cseh, Pálkovács.
A döntőben:
ZF-Eger - Szolnok 11-4 (3-2, 3-1, 3-1, 2-0)
Gd.: Farkas P. 5, Jakab 2, Chilkó 2, Sántavi 2.
Különdíjasok:
Legjobb kapus: Szász Péter (ZF-Eger)
Legjobb mezőnyjátékos: Farkas Péter (ZF-Eger).

Hirös Kupa serdülő torna
ZF-Eger – Hódmezővásárhelyi VSC 11-2 (3-1, 3-0, 2-0, 3-1)
Egri góldobók: Fábián 4, Madaras M. 2, Gecsei, Szabó Z., Nagy R., Nagy V., Burkus M. 1-1

ZF-Eger – Budafóka 14-4 (6-0, 1-2, 5-2, 2-0)
Gd.: Madaras M., Fábián, Tóth B. 3-3, Tóth M., Gecsei, Nagy R., Nagy V., Buttinger 1-1