Úszás – Békési Eszter egyéni csúcsa tizenegyedik helyet jelentett az EB-n
2018-07-07 12:57:20
Két egri lány volt érdekelt a junior úszó Európa-bajnokság második versenynapján. A Helsinkiben zajló kontinensvetélkedésen Békési Eszter és Muzsnay Zsófia állt rajtkőre. Előbbi sportoló 200 méter mellúszásban 2:31,93-as idővel kvalifikálta magát a délutáni középdöntőbe, majd ott tovább javított eredményén. Egyéni rekordja (2:30,17) a tizenegyedik helyhez volt elegendő. Muzsnay Zsófi 400 gyorson 4:24,92-t úszott, ezzel a huszonötödik helyen fejezte be a számot. Mindkét egri versenyzőt dicséret illeti, hiszen első ifjúsági Európa-bajnokságukon szerepelnek, ráadásul Zsófia serdül korosztályú úszóként teszi mindezt. Időközben már a harmadik napon is túljutottak a finnországi esemény résztvevői. A magyar csapatnak – az eddigiekhez képest – szerényebb volt az éremtermése. Ezúttal két Európa-bajnoki elsőséggel büszkélkedett küldöttségünk. Milák Kristóf 200 pillangón, Késely Ajna pedig 1500 méter gyorson állhatott a dobogó legmagasabb fokára.

Három napot követően összesen nyolc aranyérmet szereztek Helsinkiben a magyar úszók.

Fotó: facebook.com (Egri Úszó Klub)