Úszás - Felnőtt - 17 érmet szereztek az egri úszók Debrecenben
2017-04-22 20:41:44
Sikerkovácsok. Két ezüst és 3 bronzéremmel zárta az Egri Úszó Klub Debrecenben a Széchy Tamás emlékére megrendezett CXIX. Úszó Országos Bajnokságot. A 200 méteres gyorsúszásban Németh Nándor harmadik lett, Holló Balázs a 6. helyen ért célba. Az 50 méteres pillangó döntőben a fiatal Milák Kristóf megelőzte Cseh Lászlót, aki a legeredményesebb egri versenyző volt Debrecenben, Az 50 méteres hátúszásban Burián Katalin szerzett bronzérmet. Szintén harmadik lett az 1500 gyorson Lakatos Dávid. Az utolsó egri érem a 4x100 méteres férfi vegyesúszásban született. Az Egri Úszóklub SE (Németh, Takács, Cseh, Holló ) a második helyen ért célba. A női vegyesváltó az ötödik helyen végzett. Összesítésben 6 arany (Cseh László 2, Burián Katalin, Németh Nándor, 4x200-as és 4x100-as férfi váltó), 4 ezüst, 7 bronz az egriek mérlege.