Judo - Három bronzérem az ifjúsági országos bajnokságról
2017-02-19 19:37:56
Veszprémben rendezték meg az ifjúsági korcsoport országos bajnokságát judo sportágban.A népes és rangos mezőnyben 42 klub 170 versenyzője nevezett. Az Egri Városi Sportiskola sportolói közül nyolcan álltak tatamira, és közülük öten értek el pontszerző helyezést. A 42 kg-ban Csorba Dominik és a 46 kg-ban Rottenstein Botond felfelé versenyezve-első éves serdülőként vettek részt a ,,nagyok" versenyén. Csorba ügyesen versenyzett, de ez a korcsoport még erősnek bizonyult számára, Rottrnstein Botond viszont óriási meglepetésre bronzérmet szerzett. Az 50 kg-os súlycsoportban Hasilló Zoltán - első éves ifiként - ötödik lett, ami szintén kiváló teljesítmény. Takács Bálint 55 kg-ban a harmadik helyen végzett. A szakvezetés már régóta várt már erre az éremre. A szorgalmas, lelkiismeretes felkészülés most meghozta az eredményt. A 60 kg-osoknál Hajdú Mátyás sajnos kiesett. Horváth Bence az ötödik helyet szerezte meg. Parádi Balázs a 66 kg-ban szintén serdülőként állt szőnyegre, de a biztató első győzelme után kiesett. Ugyanebben a súlycsoportban Juhász Péter csak a döntőbe jutásért vívott küzdelemben maradt alul,a bronzmeccsen már ipponnal győzött.

Horváth Tamás vezetőedző értékelése:
- Rottenstein Botond , Takács Bálint és Hasilló Zoli erőn felül teljesített,Juhász Pétert döntőbe, Horváth Bencét dobogóra Hajdú Mátyást az ötödik helyre vártam.

Ifjúsági országos bajnokság, Veszprém

46 kg. 1 Gombás Bálint (Győr) 3. Rottenstein Botond (EVSI)
50 kg: 1. Feczkó Csanád (MVSC) 5. Hasilló Zoltán (EVSI)
55 kg: 1. Máthé Bence (BHSE) 3. Takács Bálint (EVSI)
60 kg: 1. Szeredás Botond (Bippon SE), 5. Horváth Tamás (EVSI)
66 kg: 1. Csorba Botond (Pénzügyőr), 3. Juhász Péter (EVSI)

Csorba Dominik (42 kg), Hajdú Nátyás (60 kg). Parádi Balázs (60 kg.) helyezetlenül zárt.

Edzők: Horváth Tamás és Fejér Barna.