Első kalapban a magyarok

Elkészült a párizsi olimpia női kézilabda tornájának sorsolási kalapok beosztása. A sorsolást kedden 17.30-kor tartják Páriszban. A mieink az első kalapba kerültek, így biztosan elkerülik Norvégiát.
Bővebben itt..

Sakk – Czebe Attila nyerte a jubileumi fesztivált
2016-07-27 16:25:55
A zalaegerszegi Csuti SK sakkozója Czebe Attila nyerte a jubileumi Agria Sakkfesztivált. A kilencfordulós, svájci rendszerű viadal egy héten keresztül zajlott a Hunguest Hotel Flórában. Magyarország legrégebbi sakkversenyét immár negyvenedik alkalommal bonyolították le, közel nyolcvanan ültek asztalhoz. Talán a 730 ezer forintos díjazásnak is köszönhető, hogy népes küldöttség érkezett külföldről. Többek között német, finn, román, szlovák, lengyel norvég ás máltai sakkozók is képviseltették a szépszámú honi versenyzők mellett. A győztes Czebe Attila úgy nyerte meg a viadalt, hogy csak az utolsó forduló után állt az élen. Erre mondják, hogy a legjobbkor. A címvédő Török Sándor ezúttal második helyen zárt, a Bucholz-pontok Czebének kedveztek. Az Agria Sakkfesztivál keretein belül gyermekversenyt is rendeztek. Az I-II. korcsoport küzdelmét Murányi Péter, míg a III-IV. korcsoportét Vanczák Tamás nyerte. Különdíjat kapott a legjobb női versenyző Göcző Melinda, valamint a legeredményesebb 12 éven aluli induló, az egri Majoros Rózsa.