Kézilabda – Életmentő egri siker Komlón
2016-05-11 21:21:00
Belekapaszkodott az utolsó szalmaszálak egyikébe az Eger SBS-Eszterházy férfi kézilabda csapata, amely 28-25 arányú győzelmet aratott Komlón. Túlzás nélkül az életéért játszott szerda este Tóth Edmond alakulata, egy vereséggel nagyon leszakadt volna riválisaitól. Fiainknak viszont sikerült diadalmaskodniuk, így küzdhetnek tovább életükért. A kezdés jobban sikerült a házigazdáknak. Beállójuk révén rendre eredményesek tudtak lenni a hazaiak, így vezettek is. Ahogy rendezte sorait az Eger, úgy ki is egyenlítődött a küzdelem. A huszadik perc tájékán tudtunk robbantani, egyre könnyebben állítottuk megoldhatatlan feladat elé a komlói védekezést. Elbizonytalanodott ellenfelünk, négy góllal megléptünk. A szünetig tudott kozmetikázni a Komló, de nem voltunk elkeseredve a félidei 15-13 miatt sem. Szünet után Dobó Zsolt vezetésével eleinte nem engedtünk a szorításból, később azonban hullámvölgybe kerültünk. A játékrész közepe felé a Komló utolért bennünket, sőt, a vezetést is átvették. A hajrára sikerült új erőket mozgósítani (igaz kellett hozzá két kimaradt hazai hétméteres is) és a magunk javára fordítani a kimenetelt.

Férfi kézilabda NB I., rájátszás a 7-14. helyért
Sport36-Komló – Eger SBS-Eszterházy 25-28 (13-15)

Komló, 500 néző. V.: Horváth, Marton.
Sport36-Komló: SELYMES - Szanad 2, Sebestyén, NAGY Z. 5, Jerkovics 5, Szöllősi 4, Markovics 5/2. Csere: Granics (kapus), Semikov 2, Potics, Szögi, Marcsek, Oszlár, Wéber 2. Vezetőedző: Kilvinger Bálint.
Eger SBS-Eszterházy: Radulescu - LEZÁK 4, DOBÓ 7, Petro 1, Takács 2, Szabó 1, ANTL 9/4. Csere: KOVÁCS (kapus), Szűcs 2, Bajorhegyi, Kiss, Iváncsik Á., Radcsenko, Padla 2. Vezetőedző: Tóth Edmond.
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/4.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Az eredmény alakulása: 6-4, 8-9, 9-13, 13-15, 17-19, 20-20, 22-21, 23-25