Szeged a kupagyőztes!

Trónfosztás. A Mol-Pick Szeged 28–27-re legyőzte a Telekom Veszprémet a férfi kézilabda Magyar Kupa debreceni döntőjében. A Szeged 11 év után újra kupagyőztes lett.

Sakk - Gledura Benjamin a legjobb ifjúsági Londonban
2015-12-16 09:10:43
A holland Benjamin Bok nyerte a londoni nyílt versenyt, Gledura Benjamin legjobb ifjúságiként a 15. lett. A 7. London Chess Openen 233 versenyző ült asztalhoz. A 9. fordulós viadal utolsó játéknapján a nholland Bok sötéttel nyert az amerikai Alex Lenderman ellen egypontos előnnyel végzett az élen. Hatan végeztek 7 ponttal. Gledura Benjamin, Fodor Tamás és Galyas Miklós is győzött a befejező játéknapon, 6,5-6,5 ponttal zárták a viadalt. Papp Petra utolsó partiját elvesztette, 5 pontja lett. A legjobb magyar Gledura Benjamin lett a 15. helyezésével és a legjobb ifjúsági versenyző címét is megnyerte. Gledura az utolsó napon az angol női válogatott éltáblásával, Jovanka Hauskával mérkőzött meg. A katalán megnyitású partiban Jovanka remekül tartotta magát, a nagy küzdelmet végül egy fatális bástyalépés döntötte el Gledura javára, a végzetes kötésből ellenfele nem tudott szabadulni.

Gledura Benjamin számára a A következő verseny a január eleji francia bajnokság és a január végi gibraltári open lesz.