Kosárlabda – Semmi nem sikerült az egrieknek
2015-11-28 18:16:19
Súlyos vereséget szenvedett hazai környezetben az EKF-Eger-KOK SE férfi kosárlabda csapata a Tiszaújvárostól. Az NB I/B keleti-csoport 6. fordulójának mérkőzésén a Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 89-54-es sikerrel távozott az Eszterházy Csarnokból. Bizakodóak voltak az egriek a találkozó előtt, hiszen az előző játéknapon a listavezető Debrecen otthonában erőn felül teljesítettek. Imponáló volt az eddigi hazai mérlegünk is, ráadásul az újvárosiak nyeretlenek voltak idegenben. Egészen péntek estig… Váczi Péter együttesének semmi nem sikerült, vészes pontszegénységben szenvedett. Pedig nem kezdődött egri szempontból rosszul az összecsapás. A harmadik perc végén öt ponttal vezettünk. Nem kellett sok idő a vendégcsapatnak ahhoz, hogy egyenlítsen. 14-11 után teljes összeomlás volt tapasztalható az egrieknél.
Ha 16-26-nál az első szünetben reménykedtünk is, minden álmunk szertefoszlott a második felvonásban. Hét perc alatt csupán egyetlen kosárra voltunk képesek, egy negyed alatt mindössze négy pontot szereztünk. Szerencsére dobóteljesítményükre a másik oldalon sem lehettek büszkék, ezért nem lehetett még lezártnak tekinteni a meccset már a nagyszünetben. Térfélcsere után végre valahára elkapták a fonalat az egriek. Egy 10-2-es szériának köszönhetően lőtávolságon belülre hozták magukat. Ekkor 30-47-et mutatott az eredményjelző. Mint az bebizonyosodott, ez csak egy újabb fellángolás volt hazai részről, végleg ellőtték az összes puskaporukat. 41-61-nél kezdődött a befejező szakasz. Önbizalom nélkül, erőtlenül harcoltunk az elemekkel, de legfőképpen saját magunkkal. A 37. percben már harminc pont különbség volt a csapatok között, a vége mínusz 35 lett...

Férfi kosárlabda NB I/B., keleti-csoport, 6. forduló
EKF-Eger-KOK SE - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 54-89 (16-26, 4-19, 21-16, 13-28)

Eszterházy Csarnok 150 néző. Játékvezetők: Bognár Tibor, Bátovszky Zsolt, Lövei László
Pontszerzők:
EKF-Eger-KOK SE:
Máté B. 14, Varga I. 8, Ungi 7, Csakvari 6, Tóth Z. 6, Frey 5, Jakab 4, Nemes 4.
Tiszaújváros: Osnach 24, Mohay 18, Varga Á. 17, Pongrácz 13, Benőcs 9, Vida 3, Kovács Z. 3, Czura 2.
Az eredmény alakulása: 4-0, 6-6, 11-6, 14-13, 14-18, 16-26, 16-33, 18-39, 20-45, 30-47, 33-53, 37-60, 41-61, 45-74, 47-84.