Judo - Horváth Bence harmadik a győri Európa-Kupán
2015-06-08 15:05:32
Három helyszínen álltak tatamira az Egri Városi Sportiskola dzsudósai. Mindhárom rangos eseményen Európa Kupa pontokért, nemzetközi mezőnyben rendezték meg a küzdelmeket. Az ausztriai Leibnitzben a juniorok versenyén a 100 kg-os súlycsoportban Rudinszky Ádám indult. Az első fordulóban brazil bajnok állta útját és így a vigaszágon folytathatta, ahol nyert egy német versenyző ellen. Majd egy orosztól kikapott és így a 9. helyen végzett. A lengyelországi Bielsko Bialában az Ifjúságiak Európa-Kupa viadalán Iklódi Máté egy szlovák ellenfelet legyőzött, majd egy grúztól kapott ki, aki nem vitte a vigaszágra. A győri serdülő Európa Kupa megmérettetésen Horvát Bence a 3. helyen végzett, 3 győzelemmel és egy vereséggel menetelt a brozéremig. Takács Bálint, Hajdú Mátyás, Gotyár Olivér és Iklódi Anna helyezetlenül zárt.

Az EVSI eredményei:
Junior Európa Kupa, Leibnitz (AUT)

Rudinszky Ádám 100 kg (1gy 2v) helyezetlen.

Ifjúsági Európa Kupa, Bielsko Biala(POL)
Iklódi Máté 81 kg (1gy 1v) helyezetlen.

Serdülő Európa Kupa,Győr
III. Horváth Bence 50 kg (3gy 1v)

Iklódi Anna 40 kg (1v)
Takács Bálint 45 kg (2gy 2v)
Hajdú Mátyás 50 kg (1v)
Gotyár Olivér 55 kg (2gy 2v) helyezetlen.
Edzők: Horváth Tamás, Fejér Barna.

Horváth Tamás vezető edző értékelése: - Három verseny, egy érem. Mégsem vagyok elégedetlen. Rudinszky Ádám érettségi, felvételi időszakban van. A versenyen jól mozgott, szépen dolgozott. Sajnos az edzőpartner hiánya érződött. A következő erőpróbára már a KSI-nél tud készülni, ahol több partnerrel tud gyakorolni. Örülök, hogy az ifiknél Iklódi Máténak sikerült meccset nyernie látható a fejlődés, de erősödni, fejlődni kell még a súlycsoportjába. Győrben a serdülőknél nagyon erős mezőnyben tisztes módon helytálltak a versenyzőink.