Vízilabda – A Recco nyerte a BL-t, bronzérmes a Barceloneta
2015-05-31 07:43:48
A Pro Recco csapata nyerte a Bajnokok Ligáját, miután a döntőben 8-7 arányban felülmúlta a Primorje Rijekát. Az olaszok a barcelonai tornán két egygólos győzelmet arattak, így jutottak fel a csúcsra. A Pro Recco három év után ülhetett vissza a kontinens trónjára, története során nyolcadszor hódította el a Bajnokok Ligája serlegét. Sorozatban tízedik bajnoki címe mellett Olasz Kupa-győzelemmel is büszkélkedtek tavasszal, azaz triplázással zárták a szezont. A harmadik helyet a spanyol Barceloneta szerezte meg. A címvédő házigazda a bronzmeccsen látványos küzdelemben diadalmaskodott a JUG Dubrovnik ellen 14-12-re. A katalánok erősségét mutatja, hogy zsinórban harmadik érmüket szerezték a legrangosabb kontinentális sorozatban. Az elit mezőny ötödik helyezettjeként a ZF-Eger zárt, míg a Szolnok hatodik lett. A torna MVP címével Felipe Perrone (Barceloneta) büszkélkedhet, a Bajnokok Ligája gólkirálya pedig Varga Dénes lett.