Vízilabda - Dublinban Montenegró 7-9-ről fordított
2012-07-08 01:53:15
A magyar férfi vízilabda-válogatott 10–9-re kikapott Montenegrótól a dublini felkészülési tornán. A végig kiélezett összecsapáson négy perccel a vége előtt még két góllal vezettünk. Szécsi végig védett, Biros hasfájás miatt nem húzott sapkát.
A Románia és Nagy-Britannia elleni könnyed győzelem után ezúttal nagy falat várt Kemény Dénes együttesére a dublini felkészülési tornán. A magyar válogatott Montenegró ellen szállt vízbe. Jól kezdtük a mérkőzést. Madaras Norbert fórból szerezte a találkozó első gólját, amely után még két emberelőnyös találatot jegyezhettünk föl: Mladan Janovics és Varga Dénes lövése után 2–1-re vezettünk az első szünetben.

A második játékrészben a megszokott forgatókönyv szerint alakultak az események: Montenegró egyenlített, majd jött a vezetést jelentő magyar gól, és ismét az egyenlítés. A nagyszünetben 4–4 állt az eredményjelzőn.

A mérkőzésen kiegyenlített volt a küzdelem, látszott, hogy a két csapat csaknem egyformán erős. Akciógól alig volt, szinte mindig csak fórból voltak eredményesek a csapatok. Ráadásul egy gólnál többel egyszer sem tudott meglépni egyik válogatott sem a másiktól. Kiss Gergely és Hosnyánszky Norbert vitte ezúttal a hátán a magyar csapatot.

A harmadik negyedben Madovics ugyan előnyhöz juttatta az övéit, de Hosnyánszky és Kiss góljával ismét fordítottunk. Hogy aztán egy montenegrói találat után az utolsó negyednek 6–6-tal vágjunk neki.

A negyedik negyed közepén olyan történt, ami addig nem: a mérkőzésen kétgólos előnyre tettünk szert. Ekkor azonban lehet, hogy elhittük, megvan a meccs, mert összeomlott a Kemény-csapat, a montenegróiak pedig sorozatban három gólt szerezve fordítottak, és megnyerték az összecsapást.

FELKÉSZÜLÉSI TORNA, DUBLIN MAGYARORSZÁG–MONTENEGRÓ 9-10 (2-1, 2-3, 2–2, 3-4)
Dublin
MAGYARORSZÁG:
Szécsi – Kiss G. 2, Madaras 3, Varga Dénes 1, Varga T., Hárai, Hosnyánszky 3, Kásás, Szivós, Varga Dániel, Vámos, Steinmetz Á. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes
A montenegrói gólszerzők: M. Janovics 2, Madovics 2, N. Janovics 2, Paskovics 2, Petrovics, Klikovac

Az 1-2, nap eredménye:
MAGYARORSZÁG-ROMÁNIA 16:6 (5:0, 4:3, 2:1, 5:2)

Magyarország: Szécsi, Varga T., Madaras 4, Varga Dénes 3, Kásás 1, Hosnyánszky 2, Kiss Gergely 3, Szivós 2, Varga Dániel 1, Biros, Steinmetz Á., Hárai, Vámos. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes
Románia: Stoenescu, C. Radu, Negrean 1, Diaconu 1, Iosep 1, Busila 1, Matei 1, Chioveanu, Goanta, Georgescu, Ghiban 1, Kádár K., Dragusin, G. Szövetségi kapitány: Kovács István

MAGYARORSZÁG-NAGY-BRITANNIA 13:8 (4:4, 4:1, 2:1, 3:2)
Magyarország:
Szécsi, Varga T. 1, Madaras 2, Varga Dénes, Kásás 1, Hosnyánszky 2, Kiss G., Szivós 1, Varga Dániel 1, Biros 1, Steinmetz Á., Hárai 3, Vámos 1. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes
Nagy-Britannia: Scott, James 1, Robinson, King, Figes 2, Waller 3, Parsonage, Vincent, Parker, Scholefield 2, Ryder, O,Regan, Middleton, Bourne, Holland (kapus). Szövetségi kapitány: Cristian Iordache, a segítője: Kásás Zoltán