Birkózás - Török Zsolt FILA-nemzetközi versenyt nyert
2012-03-26 17:26:32
Mindenkit legyőzött és a legjobb magyar birkózó különdíját az egri Török Zsolt kapta, aki a 100 kg-os súlycsoportban megnyerte a dorogi Fekete Gyémánt Kupa FILA nemzetközi kötöttfogású kadet versenyt. Tizenöt ország, több mint 200 birkózója állt szőnyegre. A mini Európa bajnoki mezőnyben 81 magyar küzdött a helyezésekért. A magyar csapat két arany és 9 bronzérmmel zárta a viadalt. Török Zsolt magabiztosan birkózott, magyar, ukrán és szerb ellenfelet győzött le. Az Egri Városi Sportiskolából Gyöngy Attila vezetőedző irányításával Török mellett Bata Zalán, Maruzs Roland és Gyöngy Máté indult. Az erős mezőnyben jól helytálltak. A csapatversenyben Magyarország toronymagasan lett első megelőzve a remek csapattal érkező Azerbajdzsánt valamint Ukrajna csapatát.

A versenyt a helyszínen tekintette meg Kovács Géza, az Egri Városi Sportiskola igazgatója: - Öröm volt nézni Török Zsolt birkózását. Erős mezőnyben magabiztosan nyerte meg a versenyt. A döntőben szerb ellenfelét taktikus, okos versenyzéssel érett birkózással simán verte. Annyit még hozzátennék, hogy a versenyt remekül megszervezték a dorogiak.

A Fekete Gyémánt-kupa nemzetközi viadal egykoron Kék Duna-kupa néven volt ismert. Hazai versenyzőink ezúttal nem egyesületük, hanem országunk színeit képviselték. Két nap alatt összesen 81 magyarért szoríthattunk, akik 68 mérkőzést nyertek meg. Ezáltal két aranyérem és kilenc bronzérem jutott a mieinknek, valamint kilenc ötödik helyezés is született. Török mellett a 69 kilós Nagy Pétert (Vác) győzött.
A remek körülmények között megrendezendő nemzetközi verseny után egy szintén nemzetközi edzőtábor következik, amit a verseny helyszínén, hat szőnyegen, hétfőtől-
péntekig tartanak a kadet válogatottak számára.

Az egriek eredményei: 100 kg (9). Döntő: Török – Zivanovics 6:0, 1:0