Karate: Halasztották a vb-t

Döntött a világszövetség, a dubai világbajnokságra 2021. november 16-21-én kerül majd sor. A jelenlegi helyzetben nem biztosítható a versenyzők és a szurkolók biztonsága. A 2022-es budapesti vb-t 2023-ra tolták.

Triatlon - Bükk Kapu Terepshow Felsőtárkányban
2011-08-18 12:59:11
A Bükk Kapuja, Felsőtárkány a montisok után újabb terepsportnak volt támogató házigazdája. Itt rendezte az Egri Triatlon Klub az Ostorosról átköltözött tereptriatlon versenyt immár 20. alkalommal. A jubileumi verseny felvezetéseként gyerekek és érdeklődő felnőttek úsztak 50m-t a tóban majd kerékpároztak 3,5km-t a másfél km-s futás előtt. A víz ugyan hideg volt de a versenyzők fogadása annál melegebb. Oxigénnel dúsított frissítőt kaptak verseny közben, majd tartalmas befutócsomagot a célban, a helyezettek pedig éremmel vagy díszes serleggel, tárgyjutalmakkal térhettek haza. Minden versenyző maradandó sportélménnyel lett gazdagabb a rendezvény végére. Újdonság volt a 21 km-es terepfutás , de a hagyományos tereptriatlon is bőven gondoskodott izgalmakról. Az alig 16 fokos vízből érdemes volt gyorsan kijönni.

Ekkor várta a mezőnyt egy olyan kerékpáros és futópálya, ami teljesíthető volt az amatőröknek is, de kihívást jelentett a többszörös magyar bajnokoknak is. A kerékpáros pálya még nem rostálta meg az élmezőnyt, de a futópályát már nemzetközi szinten is kiváló idővel teljesítette Gombos „Charlie” Károly s ezzel meg is nyerte az abszolút versenyt. Ugyanezen pályán versengtek a hölgyek is ahol a felnőtt 1. korosztályban hazai (Egri Triatlon Klub) siker született Kubassek Lilla révén. A triatlonosok öt kategóriában mérték össze erejüket a helyezésekért ahol értékes ajándékok vártak rájuk a verseny támogatói jóvoltából.
Az eredményhirdetés után egybehangzóan nyilatkoztak a versenyzők arról, hogy ideális helyet találtak a rendezők a terepi versenyeknek, a hely nemzetközi verseny rendezésére is alkalmas. A befogadó falu: Felsőtárkány jó házigazda volt. Találkozzunk jövőre is a Bükk kapujában - értékelte a versenyt Pelbárt Zoltán főszervező.

A Bükk Kapu Terepshow győztesei :

Terepfutás:
Farkasdi Edina, Juhász László mindkettő X2S Cross 2 Save, Galanics Marianna ELTE-BEAC Polython

Gyermek-és nyílt tereptriatlon: Kőhalmi Mónika, Kőhalmi Emese mindkettő Váci Hajó SE, Molnár Dávid Agria KTK, Forgách Anikó Budapest, Csathó Tímea Eger, Mester Bálint ELTE-BEAC Polython, Fancsali Dániel Marosvásárhely

X2S Tereptriatlon:
Kubassek Lilla Egri Triatlon Klub, Dr.Kiss-Polauf Marianna Nagykovácsi, Tilk Bence Eger, Mester Bálint ELTE-BEAC Polython, Gombos Károly, Tóth Viktor mindkettő X2S Kona Team

A verseny támogatói az alábbiak voltak: Eger MJV Önkormányzata, Felsőtárkány Önkormányzata, NCA – Nemzeti Civil Alapprogram, Wesselényi Miklós Sport Közalapítvány, Egererdő Erdészeti Zrt., Bükki Nemzeti Park Igazgatósága, Agria Drink Kft., Agria Informatika Kft., Archimex Kft., BIOrganik Kft., Eger-Team Kft.,Euro-Profil Kft., Garamond Kft, Juhászvin Kft., Kazy-Ker Kft., Mátra Aqua Vital Kft., Rai Vini Eger, Sziklaforrás Egyesület, Utassy Vasker Kft., Tóth István Pincészete, Varga Nyomda Kft., Völgy Apartmanház Eger