Úszás - Péceli Tamás döntőbe jutott az országos bajnokságon
2010-11-15 18:37:57
Verrasztó Evelyn hét, Cseh László pedig hat aranyéremmel lett a legeredményesebb versenyzője az úszók vasárnap zárult, százhalombattai rövidpályás országos bajnokságának. Az egri klubok közül az Eger Városi Úszóklub 6, az Integra Agria SE 1 sportolóval képviseltette magát viadalon. A patinás hagyományokkal rendelkező EVÚK, ezúttal egy döntős helyet tudott elcsípni Péceli Tamás révén. A kilenc számban rajthoz álló Péceli az 50 méteres hátúszásban 27.44 másodperces idővel a 7. helyen végzett, a többi számban is a legjobb 20 között tempózott. Az egri fiú váltók a 9., ill. 10. helyen értek célba. Az egri lányok a középmezőnyben tempóztak.

Váltók
4x50 vegyes: 9. Egri Városi Úszóklub (Péceli Tamás, Nagy Ádám, Gyulai Dániel, Nagy Milán) 1:56.44.

4x50 m gyors: 10. EVÚK (Nagy Milán, Nagy Ádám, Gyulai Dániel, Péceli Tamás) 1:44.21.

Integra Agria SE

Sztankovjánszki Anita

200 méter pillangó: 9. helyezés 2:21.20
100 m pillangó: 16. helyezés: 1:06.47.
50 m pillangó: 27. helyezés: 30.92.

A 200 pillangón elért 9. helyezés így is dicséretet érdemel, főleg úgy, hogy az elért időeredménnyel elégedettek voltak az edzői,akik bíznak abban, hogy Anita 2011-ben újból megmutatja a tehetségét az ötven és a huszonöt méteres medencében megrendezésre kerülő felnőtt bajnokságokon.