Úszás - Péceli negyedik helyen jutott a döntőbe, Sztankovjánszki ötödik
2010-06-18 10:17:52
Biztatóan indult az Egerben rendezett 4 napos Ifjúsági Úszóbajnokság az EVUK versenyzői számára. 9 versenyző képviselteti magát az OB-n, Péceli Tamás, Gyulay Dániel, Nagy Ádám, Csorba Gyöngyvér, Gáspár Noémi, Nagy Ágota, Jakab Damján, Kincses Lilla, Vincepap Réka személyében. Az első nap előfutamai igen jól alakultak, 100m pillangón Péceli Tamás 3. helyen jutott tovább a középdöntőbe 1:00.18-as idővel, majd délután 0:59.17-es egyéni csúccsal 4. legjobb idővel került döntőbe. A 200 m pillangóúszás döntőjében az Integrás Sztankovkjánszki Anita 2.22-es idővel az 5. helyen végzett. Szána Zsombor 4:24.94-es délelőtti 400 vegyese ifi Eb-szintet ért. Alig maradt el a szinttől Joó Sára (100 m hát: 1:04.71) és Bohus Richárd (50 hát: 26.89).

Az előfutamok során több egyéni csúcs is született, a még serdülő korosztályú Nagy Ádám 100m pillangón 1:04.86, 100m mellen 1:12.12-t úszott, az utóbbi idővel középdöntőbe jutott, és 16. helyen zárt 1:12.45.-el.

A szintén serdülő korú lányok, Nagy Ágota 100m női gyorson legjobb eredményét produkálta 1:05.90-et, Gáspár Noémi 100m háton a 12. helyen középdöntőzött 1:11.92-vel, majd 13. helyen zárt délután 1:11.95-el.( Mindhárom serdülő úszónk bajnoksága július végén lesz, Egerben.)

A 4x100m férfi gyorsváltónk Jakab Damján- Gyulay Dániel- Nagy Ádám –Péceli Tamás összeállításban, 8. helyen jutott be a délutáni döntőbe 3:53.67-s idővel, és 7. helyen zártak a fiúk, 3:51.96-al.

Összességében az első nap eredményei igen jók, előrevetítve a pozitív folytatást.