Röplabda – Ötödik lett az Agria RC-EVSI az Ifjúsági Kupában
2010-05-26 15:34:49
Három napon át rendezték Békéscsabán az Országos Ifjúsági Kupa fináléját. Lányoknál és fiúknál egyaránt hat-hat csapat verekedte be magát a békéscsabai döntőbe. Az Agria RC-EVSI ifjú hölgyei három vereség után a helyosztó mérkőzésen megszerezték az ötödik helyhez szükséges egyetlen győzelmet. Juhászné Tóth Mária tanítványai a Közgázt verték, így elkerülték a sereghajtó pozíciót. Esély lett volna kedvezőbb helyezést elérni, ám több meccsen is hiányzott a megfelelő koncentráció a mieink részéről, ráadásul két összecsapáson a játékvezetőkkel sem volt szerencsénk. A 2009/2010-es Országos Ifjúsági Kupát a Vasas nyerte, miután a döntőben legyőzte a házigazda Békéscsabát. A dobogó alsó fokára a jászberényi lányok állhattak fel.

Országos Ifjúsági Kupa, döntő
Békéscsaba

Résztvevő csapatok:
Vasas Hofeka Óbuda, Békéscsaba, Jászberényi RK, Közgáz és Diák SE, Agria RC-EVSI, UTE

Az egriek a Békéscsabával és a Jászberénnyel kerültek azonos ágra.
Békéscsaba - Agria RC-EVSI 3-0 (13, 20, 22)
Jászberény RK - Agria RC-EVSI 3-2 (-20, 18,-16, 23, 10)

Az első mérkőzésen a hazaiak nem sok esélyt adtak a mieinknek. Mire az egriek bemelegedtek vége volt a mérkőzésnek. A Jászberény elleni mérkőzésen együttesünk számított esélyesebbnek. Úgy is tűnt, hogy a papírforma érvényesül, de sajnos 2-1-es vezetésünknél 23-18-as játszmaállásnál egy téves játékvezetői döntés teljesen kizökkentette lányainkat, így nem csak a szettet, hanem a mérkőzést is elveszítették. A másik csoportban a Vasas simán verte az UTE-t, majd a Közgáz csapatát is.

Következett a keresztjáték - ahol a két vereség ellenére, győzelem esetén még a döntőbe is bekerülhettünk volna.
UTE - Agria RC-EVSI 3-2 (20, 19, -12,-18, -17)
Ezen a mérkőzésen is az extraligában edződött csapat volt az esélyesebb, már 2-0-ra vezetett, amikor is az egriek feltámadtak és gyorsan egyenlítettek. A döntő játszmában fej-fej mellett zajlott a küzdelem, de a játékvezetőnek ismét sikerült beavatkoznia. 15-14-es egri vezetésnél egy támadásunkat követően jól láthatóan sáncról került ki a labda, így nekünk járt volna a pont. Sajnos nem így történt 15-15 után a mieink már nem tudtak újítani.

Nem maradt más hátra mint az, hogy négy év után ismét az 5. helyért kellett játszani. Ezt sikerrel letudtuk a Közgázzal szemben.
Közgáz és DIÁK SE - Agria RC-EVSI 1-3 (19, -13,-17, -22)

A 3. helyért az UTE a Jászberényi RK csapatával játszott és nem
várt 3-0-s vereséget szenvedett. A döntőt a Vasas vívta a Békéscsabával, melyen 3-0-ra győztek a fővárosiak.

Az egriek az első mérkőzést kivéve jól játszottak, két téves bírói ítélet azonban döntően befolyásolta a két mérkőzés eredményét. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy
23-18-as állás után a szettet illett volna megnyerni, ám ez több felnőtt mérkőzés után az ifjúságiak között sem sikerült.