Spanyol arany

Végig vezetve Spanyolország nyerte a kosárlabda viklágbajnokság döntőjét Argentína ellen. Az európai válogatott 95-75-re győzött. A bronérmet Franciaország szerezte meg

Vízilabda – Házi feladat megoldva
2009-12-05 22:31:49
Kötelező győzelmet aratott a ZF-Eger női vízilabda csapata Budapesten az Angyalföldi SI vendégeként. A Vodafone OB I. 8. fordulójának összecsapását szombaton rendezték a Hajós Alfréd Sportuszodában. A bajnokságban ötödik helyen álló Kelemen Attila-tanítványok célja egyértelműen a győzelem megszerzése volt még idegenben is. A siker azért volt fontos, hogy tudjuk tartani a lépést az élmezőnnyel. A házigazda angyalföldiek csak a második negyed közepéig tudták megnehezíteni a góllövőlista éllovasát, Antal Dórát nélkülöző egriek dolgát. 6-4-ig szorgalmasan tapadtak, noha a találkozó addigi szakaszában is rendre nálunk volt az egy-két gólos vezetés. A harmadik felvonásban meggyőző játékkal meglépett riválisától az Eger. A hajrában már csak a gólkülönbség volt kérdéses. Következő ellenfél a Honvéd-ELTE lesz a Bitskey uszodában.

Vodafone OB I nők, 8. forduló
Angyalföldi SI – ZF-Eger 7-13 (1-3, 3-4, 1-4, 2-2)

Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda 100 néző. Vezette: Pásztor A., Németh A.
Gólszerzők: Gyöngyössy 3, Török, Kövesdi 2-2 illetve Flint, Czigány, Ziakova 3-3, Jenes, Veréb, Bene, Szeredi
Emberelőny/gól: 3/0 illetve 3/1
Büntető/gól: 0 illetve 3/2