Különgép Szófiába

Budapestről és Debrecenből is különgéppel repülhetnek a szurkolók márciusban a magyar válogatott Európa-bajnoki pótselejtezőjére Szófiába. A Wizz Air légitársaság tájékoztatása szerint a járatok március 26-án 10 órakor indulnak mindkét reptérről.

Vízilabda - Drámai végjátékban nyertünk
2009-12-04 18:31:50
Hihetetlenül izgalmas, fordulatos meccsen 9-8 arányban nyert a ZF-Eger férfi vízilabda csapata a Vodafone OB I. 5. fordulójának pénteki rangadóján. Együttesünk a Bitskey uszodában 1200 néző előtt a Szeged Betont győzte le. Két negyed játék után még nálunk volt az előny, majd hosszú gólcsend volt a hazai oldalon. Támadójátékunk teljesen csődöt mondott, ezalatt pedig fordított a Beton. A végjáték rendkívül izgalmas volt, köszönhetően annak, hogy megrázták magukat a mieink. Egy perccel a vége előtt Feltham kiegyenlített, majd Varga harmadik találatával ismét nálunk volt a vezetés. Az utolsó lehetőség a vendégeké volt, akik előnyben támadhattak, ám Somogyi bombáját kifejelte Valics. Az Eger saját maga számára tette nehézzé az összecsapást, ám végül rendkívül nehezen begyűjtötték a három pontot Gerendás György tanítványai.

Értékelő interjú a végén kiválóan fejel hárító Valics Bencével itt -

Gerendás György egri vezetőedző Mikulás ajándéknak is tartja a sikert -

Zagyi Tibor fotóriportja itt...

Vodafone OB I., 5. forduló
ZF-Eger - Szeged Beton VE 9-8 (3-3, 2-1, 0-3, 4-1)

Eger, Bitskey uszoda 1200 néző. V.: Kiszelly Gábor, Kun György.
EGER: Valics - Graham, Biros 1, Bárány 2, Sántavy, Varga II. Zs. 3, Feltham 1. Cs.: Binder, Hegedüs 1, Bundschuh, Erdélyi, Hárai, Kovács 1. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.

SZEGED: Baksa - Török, Vindisch 2, Komlósi, Molnár T. 1, Juhász, Lehmann .Cs.: Kayes 2, Kuncz, Busila 2, Somogyi 1. Edző: Kásás Zoltán.
Gól - emberelőnyből: 8/3, ill. 8/3
Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Molnár 27. perc

1. negyed
Graham hozta el a labdát. Varga dobta hasba Baksát. Kimaradt az első szegedi előny. Varga Zsolt lövése szerencsés módon jutott túl Baksán. Vindisch öt méterről lő a léc alá, majd Molnár Tamás is betalál Valics kapujába., 1-2. Egri előny, Bundschuh középről lőhet, de Baksa véd. Kimarad a második szegedi fór. A kipattanóval Biros mehetne, de elúszott a labda mellett. Lehmann ejt kapu fölé. Hárai ellen ötméteres. Biros Péter értékesíti a büntetőt, 2-2. Bárány gólját érvénytelenítette Kiszelly. Egri emberelőnyt követően Bárány labdája Baksa segítségével átkúszott a gólvonalom, 3-2. A negyed végén Busila előnyből egyenlít, 3-3.

2. negyed
Komlósi kapufája indítja a játékrészt. Egri emberelőny, Hegedüs Gábor nem sokat teketóriázott, a bal felsőbe küldte a labdát, 4-3. Sántavy második kiállása után az új zélandi Kayes szélről egyenlít, 4-4. Gyors egri akció végén Biros passzát Varga Zsolt középről birkózta a hálóba, 5-4. Biros megúszása után Baksa védte a rövid sarkos lövést. Feltham ziccerét Baksa kivédte. Molnár löketét magabiztosan hárította Valics. A kapusok percei, mindkét oldalon jó védések. Szegedi előny, Komlósi két méteren belülről érvénytelen gólt lő. Marad az 5-4.

3. negyed
Török elhozta a labdát Graham előtt. Busila távolról egyenlít, 5-5. Erdélyi helyzetben, de lövés helyett rosszul játszott, középre. Nem kezdtünk jól a 3. negyedben. Feltham fölé lőtt. Molnár Tamás áll ki másodszor, de elveszik a labdát az egriektől, Graham 2 méteren belülre úszott. Hegedüs labdáját Baksa védi. Hat perc egri gól nélkül. Graham nagy helyzetben fölé lőtt, sőt ki is állítják. Kásás Zoltán időt kért. Somogyi bal szélről belövi, 5-6. Kayes harcol ki ötméterest Bundschuh ellen. Vindisch Ferenc értékesítette, 5-7.

4. negyed
Graham elhozta a labdát. Binder fölé lőtt. Varga Zsolt állt ki. kivédekezzük. Az egri támadásnál fura kontra. Molnár kipontozódott, de az előnyből nem sikerül gólt elérni. Kayes a kapufára lőtt. Biros lövését védte Baksa. Bárány gyengén lő kapura. Már csak négy perc van hátra. Bárány Attila középről végre betalál, nagyon hosszú gólcsendet megszakítva, 6-7. Kayes centerből Varga Zsolt mellől a hálóba húzza a labdát, 6-8. Gerendás György időt kér, de az előnyben Erdélyi a kapufát találta el. 2.17-es a vége előtt Kovács Gábor újra egy gólra csökkenti a különbséget, 7-8. Egri előny másfél perccel a vége előtt. Gerendás újra időt kért. Szép előny variáció végén Feltham egyenlít, 8-8. Valics véd, Varga Zsolt nagyszerű szóló után megszerzi a vezetést, 9-8. 29 másodperccel a vége előtt. Előnyt kap a Szeged, Somogyi bombáját Valics Bence kifejelte. 9-8-ra nyert az Eger.

Edzői nyilatkozatok
Gerendás György:
- Még nem tudunk taktikusan szép játékkal lehozni a rangadókat, iszonyúan küzdeni kell minden pontért. Csak az utolsó két percben játszottunk jól, ezt a hozzáállást kellene valahogy átmenteni a következő fontos találkozókra is - jó lenne, ha a következő meccseken nem csak a vége felé ébrednénk fel. A mai pontoknak nagyon örülök, ugyanakkor ebben szerintem benne van a Mikulás ajándéka is: nem vagyok biztos benne, hogy teljesen megérdemeltük a sikert.