Szív és alázat diadala

Marco Rossi a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitány a szerbek legyőzése után mondta: Nincsenek itt nagy titkok. A mi csapatunk óriási szívvel, alázattal küzd.

Röplabda – Bizonytalan meccsen nehéz győzelem
2009-11-29 17:21:06
Győzött a GMR Group-Agria RC Eger női röplabda csapata vasárnap az NB I-es női bajnokság alapszakaszának 11. fordulójában. Az egri klub jelenlegi helyzetét ismerve már az is nagy dolog, hogy egyáltalán volt meccs. A mérkőzés napjáig teljesen bizonytalan volt, hogy az agriás lányok tudják-e fogadni a TFSE-t. Az már csak hab a tortán, hogy Juhászné Tóth Mária edző tanítványai a Neumann Iskola tornatermében 3-2 arányban diadalmaskodtak fővárosi riválisuk felett. A mieink közül többen is betegen vállalták a fellépést, így még nagyobb értéke van a TFSE elleni sikernek. Győzelmükkel az egriek megerősítették listavezető pozíciójukat a bajnokságban. Legközelebb december 6-án lépnek pályára röplabdázóink Újbudán, de addig is keserű harc várható a gazdasági helyzet stabilizálni próbáló Gáspárdy György ügyvezetőre.

A kellemetlen előjáték után az egriek mégis tudták vállalni a mérkőzés lejátszását, köszönet a hitelezőknek.
Az első játszmában 8-2-es állásánál a mieink azt hitték, hogy az egész mérkőzést megnyerték. A tévedést kihasználva a TFSE nagy küzdelem árán megfordította az állást és bezsebelte a szettet. A második felvonásban az egrieknek sikerült egyenlíteni, ám a fővárosiak ismét vezetésre tettek szert. A negyedik játszma megkezdésekor az egriek teljesen a padlón voltak. A nyitásokat egyre-másra lenyelték. A szenvedés 20-22-ig tartott, utána szerencsére felálltunk és ismét egalizáltunk. A befejező szakasz elején sikerült akkora fórt szereznünk, ami később elegendő volt a mérkőzés megnyeréséhez. „Szegény embert az ág is húzza” Tóth Eszter sajnálatos sérülést szenvedett a mérkőzésen és nem tudta tovább vállalni a játékot.

Női röplabda NB I., alapszakasz 11.forduló
GMR Group-Agria RC Eger – TFSE 3-2 (-20, 16, -22, 22, 12)

Eger, Neumann Iskola 50 néző. Vezette: Csikós Zoltán, Nagy Lajos

GMR Group-Agria RC Eger: Petrás, Nemes, Zacharné, Dancs, Kolman, Tóth E. Csere: Imreh, Kovács A. Edző: Juhászné Tóth Mária
TFSE: Sákovics, Andrási, Noszvadi, Jáka, Fritz, Radnóti. Csere: Fischer (liberó), Hóbor, Vecsérnyi. Edző: Kotsis Attilláné.

Juhászné Tóth Mária:

- A TFSE az elmúlt mérkőzéshez képet sokat fejődött, megnehezítette a győzelmünket. Játékosaim nagy része betegség miatt hiányzott az edzésekről, most sem voltak egészségesek, ez pedig meglátszott a teljesítményükön. Remélem a következő meccsig sikerül őket megfelelő erőállapotba hozni.