Price a világbajnok

Darts. A 2021-es PDC-vb döntőjében Gerwyn Price elsöprő kezdés után némileg visszaesve a 12. meccsnyilát kihasználva legyőzte a skót Gary Andersont, ezzel pályafutása első világbajnoki címét szerezte meg.

Kézilabda - Megszenvedtek a sikerért
2009-09-14 10:57:22
Minimális különbséggel, 27-26 arányban nyert az Eger-Eszterházy SE férfi kézilabda csapata a Salgótarjáni KC ellen, az NB II keleti-csoportjának nyitófordulójában. Az elmúlt évi bajnokság ezüstérmese hazai pályán kezdte az új idényt. A Leányka úti sportcsarnokban lebonyolított összecsapáson nem adta olcsón a bőrét a vendég együttes. Az első félidő derekán például még 6-2-re vezettek a nógrádiak, ám hamar fordított az álláson Kékesi László edző alakulata. A szünetig szerzett kétgólos a második félidőre teljesen elolvadt. A Salgótarján nagyon lelkesen játszott, és lépést tudott tartani az ESE-vel. Izgalmas végjátéknak lehettek szemtanúi a mérkőzésre kilátogató szurkolók. Egri szempontból szezon eleji formával végül sikerült itthon tartani a pontokat.

Sajnos az utolsó tíz percben ziccerek sokasága maradt ki hazai részről, ráadásul a büntető lövéseink sem voltak meggyőzőek. Ennek is "köszönhető", hogy nem lett nagyobb arányú az Eger győzelme. Bízunk a jobb folytatásban.

Férfi kézilabda NB II keleti-csoport 1. forduló
Eger-Eszterházy SE - Salgótarjáni KC 27-26 (15-13)
Eger, Leányka úti Sportcsarnok 150 néző Játékvezetők: Kocsmáros András, Veress Ferenc
Az Eger gólszerzői:
Hevér 6, Varjú 5, Szűcs D. 5, Lakatos 4, Szűcs M. 2, Péter J. 2, Kása 1, Fibecz 1, Tamás Á. 1.
Gól-büntetőből: 7/4 illetve 7/7
Kiállítások: 6 perc illetve 8 perc

Kékesi László:
- A legfontosabb, hogy győztünk. Dolgozunk tovább.

Ifjúsági csapatunk fölényes győzelmet aratott a gyengébb játékerőt képviselő vendégek felett.

Eger Eszterházy EVSI - Salgótarjáni KC 31-22 (21-8)
Eger, Leányka úti Sportcsarnok 50 néző Játékvezetők: Nagy László, Sajóvölgyi Oszkár
Az Eger gólszerzői: Szűcs M. 6, Szűcs D. 6, Tamás T. 5, Molnár 5, Farkas 4, Péter J. 3, Kovács 1, Vidó 1.
Gól-büntetőből: 7/4 illetve 5/4
Kiállítások: 10 perc illetve 6 perc

Iványi Bálint edző:
- Tipikusan szezonkezdő mérkőzés volt, bár taktikailag többet kaptam, mint vártam. A játék iránti alázatunk, a csapategységünk és akaraterőnk pedig szerintem a mezőnyben a legkiemelkedőbb. A felnőtt csapatban remekül játszó ifistáknak tiszta szívből gratulálok.