Első kalapban a magyarok

Elkészült a párizsi olimpia női kézilabda tornájának sorsolási kalapok beosztása. A sorsolást kedden 17.30-kor tartják Páriszban. A mieink az első kalapba kerültek, így biztosan elkerülik Norvégiát.

Eger:
Decker A. - Decker Á. 1, Bálint 2, Nyéki, Matajsz 1, Kiss Cs. 2, Hegedűs 2, Baco 1, Gór-Nagy 2, Marcz 2, Császár 2, Kis G. 2, Mackeben,
Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán

Szolnoki Főiskola VSC:
Veres, Kistamás 1, Mohi, Hangay 2, Csányi 1, Rácz, Sipos, Süveges, Balogh 1, Szappanos, Pásztor, Cseh,

Első negyed:

1. perc - Megvan a vezetés nagyon hamar. Kiss Csaba 6 méterről szerzett találatot. 1-0.

2. perc - Szép mozdulat után Császárt faképnél hagyva Hangay szerzett gólt. 1-1.

Bátran, de nagyon pontatanul kezdtek a vendégek, mi is több alkalommal korán ellőttük a játékszert, illetve a kapufát találtuk meg többször is.

4. perc - Marcz kiállítása után fórbl Balogh lőtt gólt Deckernek. 1-2.

5. perc - Egyenenlítettünk Kis Gábor révén klasszikus centergóllal. 2-2.

6. perc - Bálint lőtt 7 méterről, s lövése utat talált a hálóba. Remek, önbizaomteli próbálkozás volt. 2-3.

7. perc - Bálint Gergő ismét bizonyítja hogy fejben is rendben van, s csuklójával sincs gond. 9 méterről engedett el egy pattintottat, amely egyenesen a jobb felsőbe érkezett. 4-2 ide.

8. perc - Bálint lóbált egyet, majd Gór-Nagynak passzolt, bekkünk pedig nem habozott: nyílegyenes útvonalon küldte a labdát a bal alsóba. 5-2.

Minden gólunkat akcióból szereztük.

Második negyed:

9. perc - Marcz kétszer is próbálkozott, de előbb a blokkba, majd a kapusba zúdított.

10. perc - Előnyt kaptunk, s a fórt 5 passz után Hegedűs volt eredményes. A gól azonban Decker faultja miatt nem volt érvényes.

Oda visza kontrákkal és kihagyott helyzekkel teltek a következő percek, a negyed felét gól nélkül játszották le a csapatok.

14. perc - Emberelőnyben járattuk a játékszert, s lekopírozva az előző fór-figuránkat Hegedűs lőhetett. Most is eredményes volt a 7-es sapka viselője, de ezúttal érvényes is volt a találat. 6-2.

15. perc - Mohi és Matajsz összeakaszkodott, páros kiállítás lett a vége, de gól nem született.

Mackebent kiállították, ám Decker Attila két kiváló védéssel akadályozta meg a tiszapartiak újabb gólját. Maradt a 6-2.

Ennyi a félidő, második 8 perc igén szerényre sikerült.

Harmadik negyed:

17. perc - Kistamás 6-7 méterről talált be érdekes mozdulattal. Decker nem védhette a hosszú sarokba tartó lövést. 6-3.

Mackeben a gól után nem sokkal a kapu közelében szerzett labdát, s a centerben üresen várakozó Kis Gáborhoz passzolt. Nagyemberünk simán kihasználta a lehetőséget. 7-3.

19. perc - Előbb Kis Gábor, majd Mackeben nézett farkaszemet Veres kapussal, de mindketten a kapufát csattogtatták meg ajtó ablak helyzetben.

Nem így Hegedűs Gábor, aki Nyéki remek löbböléséből szinkronúszós piruettet lejtve fordulásból a kapu közepébe bombázott. Ez is akció gól volt. 8-3 az Egernek.

23. perc - Adogatás után Császár remekül vette észre a bent teljesen üresen tempózó Matajszot. A center a passzt a kapu közepébe pöckölte. 9-3.

A következő támadásból Matajsz duplázhatott volna, Veres portás azonban bravúrt mutatott be. Marad az állás.

Nem sokáig - a harmadik felvonás záró percében két egri úszott meg egy védővel szemben, Matajsz viszononzta az iménti gólpasszt Császárnak, s a balkezes pólós elentmondást nem tűrően vágta a gólvonalon túlra a játékszert. 10-3.

24. perc - Az idő szorításában Marcz messziről szabaddobás után a jobb felsőbe lőtt, beállítva ezzel a negyed végeredményét: 11-3.

Negyedik negyed:

26. perc - 12-3 ide, miután Gór-Nagy lazán értékesítette Nyéki centerpasszát. Válogatottunknak bőven volt ideje forgolódni 3 méterre a kaputól.

28. perc - Decker Attila (képünkön) már számos alkalommal mutatott be nagy védést, s ezúttal is remekül együtt élt a játékkal. Meg kell őt dicsérnünk.

Ugyaneben a percben Gór-Nagy megszerezte harmadik gólját. 9-es játékosunk biztos kézzel értékesíti helyzeteit. 13-3 ide. Már rég nincs miért izgulnunk, (legfeljebb azért, hogy vajh ki lövi a 15. gólt...)

29. perc - Kiss Csaba újabb gólt szerzett, érthetetlen, hogy ezzel a Szolnokkal hogy tudtunk ikszelni.

30. perc - Marcz is bejelentkezett ismét, ez a 15. egri gól, s így 15-3 ide.

Csányi szerzett gólt, s ezzel már 4 találatot jegyez a tiszaparti alakulat. Valószínűleg nem így tervezték ezt a meccset...

31. perc - Alig lehet követni az egri gólok sorozatát. Az ellenfél teljesen szétesett, ificsapat szintjén pólóznak a Szolnokiak.

Baco szerezte a 17. egri találatot, egyedül úszhatott a kapura és hosszas tempózás után volt eredményes. 17-4.

Hangay még betalált a riválistól, ezzel kozmetikázta 17-5-re az állást.

32. perc - Császár beállította a 18-5-ös végeredményt. Nem volt kérdés egy percig sem, hogy melyik gárda a jobb.

Összegzés:
18-5 arányban, egy nagyon sima meccsen nyert az egri vízilabdacsapat a Szolnoki Főiskola ellen. A mai játékot látva érthetetlen, hogy ért el döntetlent ellenünk a tiszaparti együttes. Kiss Csabáék igazi nagycsapatos eleganciával léptek át ellenfelükön. 5-2 volt ide az első 8 perc, majd egy vékony negyed következett 1-0-s egri sikerrel. Félidőt követően már 5-1-re illetve 7-2-re nyertük a két záró felvonást - nem volt tehát izgulnivaló az uszodában. Jászberényi Gábort most Decker Attila helyettesítette a kapuban, remekül, néhány bravúrt és szép labdaszerzést is produkálva. A mezőnyjátékosaink pedig nagy lövőkedvvel pólóztak, szinte mindenki feliratkozott a góllövőlistára, de Gór Nagy volt 3-mal a legeredményesebb. Egy szó mint száz, a Szolnok szétesve, megszeppent ifigárdaként játszott, s így nem volt esélye szorossá tenni a meccset. A végeredmény: Brendon Fenstherm ZF Eger-Szolnoki Főiskola VSC 18-5.

(ZE-RO PRESS) Fotó: Zagyi Tibor és ZE-RO PRESS

Kiadó az Egri Városi Sportiskola információ:   agriasport(kukac)agriasport.hu    Impresszum - Kapcsolatfelvétel