Kosárlabda - Elvéreztünk Nagypénteken
2009-04-10 21:27:35
Pénteken Veszprémben vége szakadt az igazából még el sem kezdett egri menetelésnek. Hihetetlennek tűnik, de bejött az, amit az EKF-HÉSZ-EGER szurkolói csak legrosszabb rémálmaikban gondoltak volna: 27 pontos előnyről vesztett a csapatuk. Az NBI/B-s negyeddöntő visszavágójára óvatos duhajként utazott Széles-Kovács Gyula együttese, mindenki hangsúlyozta, hogy az első, nagyarányú győzelemmel nem dőlt el semmi. A meccs azonban biztosan minden egri vészforgatókönyvet és elképzelést alulmúlóan rosszul sült el. Az első félidőben már 25 ponttal is vezetett a Veszprémi Egyetem, és nem volt kegyelem: félidőben 60-35, a meccs végén 104-64 állt az eredményjelzőn. Úgy tűnik, horror a javából. Folytatás a Salgótarján - Bonyhád duett vesztesével.

Miután az első negyedben 36 pontot kapott a HÉSZ, nehéz volt eldönteni, mit is kellene játszani a múlt szombathoz képest teljesen más formát mutató rivális ellen. Csaknem ugyanazzal a kerettel állt ki a vendéglátó, mint az egri meccsen, csupán egy játékos volt új az előző csatához képest: Hidi Tamás 30/9-es mutatót ért el. Ő lett volna az abszolút nyerőember? Fogalmazhatunk így is, de a megoldás ennél még kézenfekvőbb: ott van például Szarvas Gábor, aki lényegében betlizett a Leányka úton, most pedig 25/15-öt hintett és remekül irányított. A Veszprémi Egyetem sokkal összeszedettebben játszott, mint Egerben, már akkor is beszédtéma volt az igen gyenge dobóteljesítményük, aminél hazai pályán csak jobbat érhetnek el. Így is lett: a 23 és 28 pont között ingadozó előnyre még rá tudtak tenni egy lapáttal, és a negyedik negyedben már bebiztosították nem csak a győzelmet, de a továbbjutást is. A 64 dobott egri pont nagyon kevés, Mátéék nem igazán találták a megfelelő dobásokat, s most a palánk alatti izmozásban is felülmúlt bennünket a házigazda. Próbálkoztunk a védekezésben zónával, emberfogással, de nem találtuk a hatékony formációt, így nagy vereséget szenvedtünk. Úgy tűnt: a negyedik negyed elején az EKF-HÉSZ már fel is adta a reményt.
Nem elhanyagolható tényező az sem, hogy Veszprémben négyszáz néző űzte a hazai csapatot, a bíztatás újból és újból lendületet adott az egyetemistáknak. Érdekes kérdés: ha Egerben is ilyen számú és ennyire lelkes közönség lenne, talán nem 27 ponttal nyernek a fiúk az „odavágón”. A 101-74-es akkori siker ugyanis valóban nagyarányú győzelemnek tűnt, –az is volt- ám jól láthatóan mégis nagyon kevésnek bizonyult.

A találkozóról számokban:
Veszprémi Egyetem – EKF-HÉSZ-EGER 104-64
(36-20, 24-15, 17-15, 27-14)
Egri pontszerzők:
Kezdők:
Ughy 18/3, Rusznák 14, Sneider 9/3, Máté 6/3, Zsemlye 6.

Cserék: Fazekas 7, Sneider 3, Katona 2.
A veszprémieknél leginkább Bovanovics (25), Mérész (13) és Pataki (14) jeleskedett a pontszerzésben.

Összesítés:
EKF-HÉSZ-EGER - Veszprémi Egyetem 165-178 (45-53, 41-45, 35-33, 44-47)

Elvéreztünk tehát Nagypénteken. Kérdés, hogy lesz-e feltámadás…
Az EKF-HÉSZ-EGER a következő körben a Salgótarján – Bonyhád párharc vesztesével játszhat a helyosztóban.