Autósport – Dicséretet kapott konstruktőrétől az egri Vas Zoltán
2009-04-07 06:44:23
Összetettben a 13., az N4-es kategóriában pedig 8. helyet szerezte meg a hétvégén rendezett VI. Start Auto Eger Rally-n az egri pilóta, Vas Zoltán. Álma a kategóriában az első hat hely valamelyike volt, de összességében a verseny után pozitív hangulatban tekintett vissza az elért eredményekre. A Prevent 2001 ASC versenyzője jól ment a Subaru Impreza WRX-szel, az első gyorsaságin (Egerszalók és Verpelét között) autózott a legkevésbé jó időt, ezután azonban egyre javult a tempó, a vasárnapi versenynap vége felé már az első 15-ön belüli teljesítményre volt képes. Egész hétvégén műszaki gonddal küszködött, s bár nem volt idejük a magyar terepekre beállítani az autót, mégis sikerült jól mennie.

Úgy nyilatkozott: utólag derűsebben látja a helyzetet, mint az Eger Rally elején, pozitív mind az elért helyezés, mind az, hogy végig értek a versenyen. Műszaki hibával kínlódtunk egész hétvégén, csak hátsó fékünk volt. Kivárásos alapon versenyeztünk, ezért különösen örömteli az elért eredmény. Dicséretet kaptunk a gyár mérnökétől is. A folytatásról még konkrétan nem beszéltünk, de nagyon szeretnék Miskolcon is rajthoz állni, s talán erre már egy továbbfejlesztett járgánnyal lesz lehetőségem – mondta Vas Zoltán.