Kosárlabda - 27 pontos előny a visszavágóra
2009-04-04 20:33:17
Remek játékkal, néhol igen tetszetős kosárlabdát bemutatva nyert az EKF-HÉSZ-EGER a Veszprémi Egyetem ellen a Leányka úton szombat délután megrendezett NBI/B-s negyeddöntőn. Az első mérkőzésen tehát csapatunk megadta a párharc alaphangját, noha a 101-74-es eredmény még korántsem adhat okot a megnyugvásra - hátravan a vetélkedő második fordulója, idegenben. Jól kezdett a HÉSZ, 7-0 volt ide, láttunk szép center megoldásokat és triplákat is, utóbbiban az elején Zsíros, Máté és Ughy is jeleskedett. A sikeres egri zónázásnak és az összeszedett támadójátéknak köszönhetően viszonylag hamar kialakult a felek között egy 10-12 pontos különbség, félidőben 51-38 volt az eredmény, s a negyedik negyedben sikerült még jobban elhúzni.

A második negyedben -a 150 néző nagy örömére- volt már 33-21, 42-29 is, majd félidő után megint csak a Széles-Kovács legénység kezdett jobban: 78-54-re is megléptek Ughy-ék, s ez a 20-24 pont körüli differencia megint állandósulni látszott. Kapkodott a rivális, s ezt Zsíros pontjaival, Zsemlye és Fazekas jó palánk alatti játékával megint ki tudtuk használni. Azonban a záró felvonásban volt némi megingás a hazai támadásokban: többször leindított az ellenfél és lepattanó munkában is felénk kerekedett. 83-58-ról 85-69-re feljött a vendég alakulat. Hozzájárult a rivális térnyeréséhez az is, hogy eladott és elszórt labdáink mellé véleményes ítéletek miatt percekig palánkunk alatt folyt a játék. Végül a hazai csapat bizonyított: két szép támadás után Zsemlye és Rusznák volt eredményes, ismét 20 volt közte, majd 91-71 után 98-71 re lépett el a szombat délután erősebben, jobban játszó együttes: az Eger. Csak kis periódusokra tört meg a hazai lendület, az akarattal teli, tüzes kosárlabdának meglett a gyümölcse és szép győzelmet aratott az EKF-HÉSZ.

Értékelés Széles-Kovács Gyula egri edzőtől -

Zagyi Tibor felvételei itt...

Hivatalos statisztika itt...

Beszédes adalék, hogy a statisztika szerint az egriek 22 hárompontos kísérletből 10-et értékesítettek, közelről 74-, középtávolról 63%-ben voltak eredményesek. Ugyanez a túloldalon sorrendben 29-, 62- és 57% volt. A mieink lepattanóban is bőven felülmúlták ellenfelüket, ami megint csak dicséretes.