Kaotikus futam

Hamilton győzelmét hozta a kaotikus Toszkán Nagydíj Valtteri Bottas és Alexander Albon előtt. A futamon összesen három állórajtot teljesített a mezőny, aminek Sebastian Vettel egyáltalán nem örült.

Vízilabda – Nyeretlenek maradtunk
2009-03-21 19:49:14
11-10 arányban kikapott a Komjádi uszodában a TEVA-VasasPlaket vendégeként a ZF-Eger. Az Euroliga „D”csoportjának utolsó fordulójában sokáig komoly esélye volt a győzelem megszerzésére együttesünknek. Parádés két negyed után engedtük feljönni a fővárosiakat, akik az utolsó felvonásban a mérkőzés folyamán először átvették a vezetést is. A végén már nem engedték kicsúszni kezükből a meccset Földi László edző tanítványai. A találkozó ugyan tétnélküli volt, ám az egrieknek nem lett volna szabad 9-5-ös előnyük birtokában kiengedniük. A kimenetel nem osztott-nem szorzott semmit, hiszen már korábban eldőlt, hogy a Vasas bejutott a sorozat legjobb nyolc csapata közé, míg a ZF-Eger búcsúzott a nemzetközi porondtól.

Euroliga D-csoport, 6. (utolsó) forduló
TEVA-VasasPlaket – ZF-Eger 11-10 (2-3, 3-3, 3-3, 3-1)

Gólszerzők: Varga Dániel 5, Varga Dénes 3, Hosnyánszky, Kovács R., Vörös illetve Feltham 3, Biros 2, Bundschuh, Nyéki, Varga Zs., Petrovai, Hegedüs

II. negyed:
3:3 - Kiss Csaba kiállítása után Varga Dániel egyenlít.
3:4 - Újabb Eger emberelőny, ezúttal is Feltham váltja gólra
3:5 - Újra Feltham, újabb gól, ezúttal akcióból.

6:9 - Vörös Viktor centergólt lő
7:9 – Zárkózik a Vasas. Varga Dénes megúszik, ám szabálytalanul szereli Bundschuh. A kiállítás után rögtön bevágta a szabaddobást „Dumi”
8:9 – Ötméterest kapnak a hazaiak. Varga Dániel a kegyetlen végrehajtó

IV. negyed:
9:9 - Emberelőnybe kerül a Vasas, Varga Dániel pedig belövi saját maga ötödik gólját.
10:9 – Zsinórban ötödik találatunkat kapjuk. Előnyből Kovács Róbert eredményes. Először a meccs folyamán vezet a Vasas.
10:10 – Hosszú egri gólcsend törik meg. Hegedüs előnyből egalizál.
11:10 – A vége előtt 1 perccel Kiss Csaba kiállítása után Varga Dénes dönti el a kimenetelt.

Mestermérleg
Földi László:
- Őrült mérkőzésen a sok személyi hiba megzavarta mind a két csapatot. A első két negyedben nagyon álmosan védekeztünk. Mi lassúak voltunk gondolkodásban cselekedetben. 9-5-ös hátrányban két fontos gólt szereztünk és a folytatásban sikerült feljavulni. A végére igazi jó meccs kerekedett. Az Eger 9-5-nél elkényelmesedett, mint ahogy mi is tettük a Szeged elleni bajnokin.

Gerendás György: - Jól játszottunk, amig a vízilabdáról szólt a meccs addig jók voltunk. Utána megfogyatkoztunk, volt néhány rossz passzunk. De nem ezt a meccset kellett megnyerni. A fiatalok lehetőséget kaptak és jól mozogtak. Szécsivel az élen jól védekeztünk, jól támadtunk. A játék biztató a jövőre nézve.