Sífutás - Három egri bajnok: Simon, Honfi, Lajszner aranyérmes
2009-02-24 21:35:41
Fantasztikus egri siker született a Veszprém megyében megrendezett rövidtávú magyar sífutó bajnokságon. A hat kiosztott aranyéremből hármat az egriek szereztek meg. A női elit kategóriában Simon Ágnes (ETC) remekelt, 17 másodperces, imponáló fölénnyel győzött. A libereci vb-n is résztvevő egri sífutó a világbajnoki versenyen a selejtezőben elért időeredményével teljesítette az olimpiai szintidőt, a 300 FIS pontot. Megtette az első lépést a vancouver-i olimpiai (2010) részvétel felé. A magyar sífutó bajnokságon a szenioroknál magyar bajnoki címet szerzett Honfi Gábor (F-45), és Lajszner Attila (F-35, mindkettő Egri Spartacus). Lajszner első alkalommal állhatott a dobogó tetejére. A hat eredményhirdetésből háromszor az egriek elsőségét hirdették ki.

Kabhegyen harminc-harmincöt centis hóviszonyok fogadták a teljes magyar élmezőnyt. Simon Ágnes jó formában versenyzett, az elején kisebb hibát vétett, de így is 17 másodperccel verte a miskolci Bertóti Edinát. A következő hétvégén ausztriai viadalon igyekszik az olimpiai kvalifikációs pontjait gyarapítani.

A férfiaknál a szenioroknál két kategóriában rendezték meg az ob-t. Az Egri Spartacus sportolói kitettek magukért, kétszer annyi aranyat szereztek mint a városi rivális ETC. Az F-45-ös korcsoportban a mezőny elején induló Honfi Gábor három perces előnnyel diadalmaskodott. Az elmúlt heti szlovák bajnok riválisa a 4. helyen ért célba. A verseny időpontjában 0 fok körüli hőmérséklet volt, amely viaszolási problémákat okozott. Az egriek kiváló lécekkel haladtak. Honfi célbaérkezése után Lajszner Attila (F-35) kapta a jó lécet és az első szakaszban összeszedett hátrányt a Kabhegyre felfutás alkalmával ledolgozta és nagy küzdenitudással és remek fizikai felkészültséggel magyar bajnoki címet szerzett.

A hétvégén a közép és hosszú távú bajnokság következik Mátraszentimrén. Újabb egri reményekkel.