Sportlövészet - Német, és cseh lövő mögött harmadik Batki
2008-10-14 19:32:29
Az egyik legrangosabb hazai szituációs lövészversenyt, az MFS Open-t Debrecenben rendezték. Tizenhét nemzet közel 200 versenyzője méretette meg magát. A kétnapos III. szintű versenyen a 16 pályát minimum 280 lövéssel lehetett teljesíteni. Az Egri PLE öt versenyzővel képviseltette magát az eseményen, a standard divízió felnőtt és szenior kategóriájában. A dobogóra mindenképp esélyesnek tartott Batki György a világbajnokságra való felkészülésének részeként versenyzett és végül a harmadik helyezést érte el. Az első helyen a német Midgley Gregory a második a cseh Znamenacek Petr lett, mindketten rutinos, nemzetközi hírű versenyzők. Az egrieket erősítő Ciesilelski Marcin is jó versenyzéssel a 9. helyen zárt. A szenioroknál szlovák és lengyel lövők mögött a negyedik helyen végzett Zele Imre, a 6. Antal Tibor és a 7. Kálmán Péter lett.