Szív és alázat diadala

Marco Rossi a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitány a szerbek legyőzése után mondta: Nincsenek itt nagy titkok. A mi csapatunk óriási szívvel, alázattal küzd.

Elképesztő fordítás, hihetetlen bravúr
2021-03-17 23:08:45
KÉZILABDA – Bravúr a javából! Tovább folytatja mesébe illő szereplését a férfi kézilabda NB I-ben az SBS-Eger. Tóth Edmond edző együttese a 11. fordulóból elhalasztott mérkőzés pótlásán 36-33 arányban legyőzte a Kemény Ferenc Sportcsarnokban a Grundfos Tatabánya KC-t. A Kék Tigrisek legerősebb keretükkel érkeztek a zártkapus Kemény Ferenc Sportcsarnokba. A Matics-legénységet érzékenyen érintette a közelmúltban a koronavírus járvány. A sorozatos halasztások miatt az NB I-ben fele annyi meccset játszottak, mint az SBS-Eger, mégis kiváló ajánlólevéllel, esélyesként érkeztek városunkba. A világbajnoki szünetben nem unatkoztak játékosai, hiszen Hornyák, Ancsin, Sipos, Győri, Balogh és Sunajko révén érdekeltek voltak az egyiptomi tornán, amelyen a magyar nemzeti együttessel az ötödik helyen zártak. A keretből rajtuk kívül Bartucz, Ilyés és Juhász számára sem ismeretlen a válogatottság, annak ellenére, hogy kimaradtak a vb-csapatból. Érzékenyen érintette az SBS-Egert, hogy két átlövője, Rédei István és Szuharev Lev nem léphettek pályára. Derekasan küzdöttek a fiúk, ám az addig is
előnyben lévő Tatabánya a játékrész hajrájában elhúzott öt góllal. Elúszni látszott a hajó. A problémák fokozódtak a folytatásban, Kiss Gergő egy ütközés során agyrázkódást szenvedett, mentő szállította kórházba a védekezésben jeleskedő játékosunkat. Ennek ellenére új fordulatot vett a meccs, lábra kapott csapatunk. A 43. percben beértük riválisunkat, 23-23-at mutatott az eredményjelző, nem sokkal később pedig a vezetést is átvettük. A folytatás egyértelműen a miénk volt. Bernatonis a hátára kapta a csapatot, Balogh lehúzta a rolót, a Tatabánya pedig állva maradt. Tíz perc alatt csupán három gólt szereztek a vendégek, eközben a mieink 31-27-re is elhúztak. Bármennyire is hihetetlen, a végjáték izgalommentes volt. Nem győzzük hangsúlyozni, az ellenfél az éremesélyes Tatabánya volt... Három góllal nyert az Eger, amely így az ötödik helyre lépett előre a bajnoki táblázaton.

Ezt látnia kellett volna a lelkes szurkolótábornak, rájuk is gondoltak a fiúk a lefújást követő ünneplés során. Ezek után nem féltjük a srácokat a soron következő mérkőzést illetően sem. Vasárnap Balatonfüreden vendégeskedik diadalmenetben lévő együttesünk.

Férfi kézilabda NB I., 11. fordulóból elmaradt mérkőzés pótlása
SBS-Eger – Grundfos Tatabánya KC 36-33 (14-19)

Kemény Ferenc Sportcsarnok, zárt kapuk mögött Játékvezetők: Nagy F., Túróczy J.
SBS-Eger: BALOGH T. – LEZÁK 9 (4), Schmid 2, Tóth R. 4, KOVÁCS M. 5, BERNATONIS 9, Holdosi. Csere: Kiss G., MACHÁC 5, Tóvizi T., Száva 2, Szepesi N. Edző: Tóth Edmond
Tatabánya: Bartucz – Hornyák P. 1, Ancsin G. 6, Sipos A. 3, Ilyés, GYŐRI M. 7 (1), Molnár B. 2. Csere: Konecny (kapus), Juhász Á. 1, Zdolik 2, Debreczeni 5, Bozsovics 2, Hornyák B. 1, Balogh Zs., Sunajko S. 3. Edző: Vladan Matics
Hétméteresek: 5/4 illetve 1/1
Kiállítások: 14 perc illetve 14 perc
Az eredmény alakulása: 2-2, 4-4, 8-9, 10-14, 19-22, 22-23, 25-24, 30-27

Nyilatkozatok:

Tóth Edmond:

– A meccs előtt mindkét jobbátlövőnket elveszítettük, így volt bennem félsz. Magam sem gondoltam volna, hogy ilyen teljesítményre leszünk képesek a Tatabánya ellen.

Vladan Matics:
– El sem akarom hinni, hogy ilyen első félidő után így alakult a második. Az egriek szépen, helyzetekig játszottak, mi pedig feszültté váltunk, s vereség lett a vége.