Vakbélműtét

Cseh László hétfőn nagy fájdalmaktól szenvedett, kórházba került, azonnal megműtötték, és szerdán hazaengedték. Cseh az országos bajnokságról váratlanul távozott, de most nem akarja feladni céljait.

Kosárlabda – Nagy árat fizettek az egriek az átaludt szakaszokért
2021-01-11 18:09:18
Második idei mérkőzésén is alulmaradt az EKE-Eger-KOK férfi kosárlabda csapata. A Pénzügyőr otthonában elszenvedett szerdai vereséget követően vasárnap a Bonyhádi KSE is jobbnak bizonyult Váczi Péter edző alakulatánál. A középmezőnyt erősítő vendégek 82-76-os sikerrel távoztak a zártkapus Eszterházy-csarnokból. Teljesen ellentétes félidőket produkáltak a mérkőző felek. Az első két felvonásban tekintélyes előnyt harcolt ki a Bonyhád, ennek ledolgozására már képtelen volt a folytatásban a házigazda. Jól kezdett az Eger, azonban 11-4-es vezetésüket követően négy percen át nem tudtak a gyűrűbe találni. Átvette a játék irányítását a vendég együttes, amely a nagyszünetre tizenhét pont fórra tett szert. Térfélcsere után nem sokkal már huszonhattal vezetett a Bonyhád. Itt fergeteges egri hajrá vette kezdetét. Olyannyira elkapta a ritmust együttesünk, hogy a 25. percben öt pontra (51-56) megközelítette ellenfelét. Nyílttá vált a végjáték, három perccel a vége előtt Csomor távolijával 78-74-re jöttünk fel. Sajnos szorosabbá már nem tudtuk tenni a meccset, pedig volt rá lehetőség. Az átaludt periódusokért túl nagy árat fizetett az Eger. Dicséretes, hogy visszatudták hozni a meccset tetemes hátrányból is. Ebből kellene erőt meríteni a folytatásra.

Férfi kosárlabda NB I/B., zöld-csoport, 15. forduló
EKE-Eger-KOK – Bonyhádi KSE 76-82 (11-16, 21-33, 26-20, 18-13)

Eszterházy-csarnok, zárt kapuk mögött. Játékvezetők: Dr. Szakáll István, Domán István, Marton Péter
EKE-Eger-KOK: Máté B. 20, Illés 11, Csomor 9, Szicsák 1, Ungi 4. Cserék: Szabó M. 20, Bíró B. 5, Mondi 6, Pomázi, Sárosi. Edző: Váczi Péter
Bonyhádi KSE: Pajor 10, Baki 7, Tömösváry 13, Dorogi 16, Gébert 6. Cserék: Verasztó 17, Somogyfoki 8, Heimann 5, Renkecz, Sebestyén. Edző: Morgen Frigyes.

Nyilatkozatok:

Váczi Péter:

- A második negyedben volt egy öterces hullámvölgyünk, főleg a védekezést értem ezalatt, amikor rengeteg pontot kaptunk. Utána már hiába küzdöttünk, nem tudtuk megfordítani a mérkőzést. Ezzel kezdenünk kell valamit és akkor lesznek győzelmeink.

Morgen Frigyes:
- Az első félidő jó játékot hozott. A második játékrészben a zóna védekezés ellen nem tudtunk olyan gyors ritmusban támadni, nem találtuk az ellenszerét. Távolról nem dobtunk túl jól. Legfontosabb most, hogy győztünk, gratulálok a csapatomnak.