Szív és alázat diadala

Marco Rossi a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitány a szerbek legyőzése után mondta: Nincsenek itt nagy titkok. A mi csapatunk óriási szívvel, alázattal küzd.

Kézilabda – Bravúr: Pesten győzte le a Fradit az SBS-Eger
2020-11-28 22:33:21
Tovább írja sikertörténetét az SBS-Eger férfi kézilabda csapata. A koronavírussal fűszerezett, viszontagságos őszi szezonban második győzelmét aratta Tóth Edmond legénysége. Már a Gyöngyös elleni hazai megyei rangadót követően lehetett érezni, hogy rövid időn belül győzelmeknek örülhetnek a mieink. Szerdán a Komló legyőzésével végre megtört a jég, szombaton pedig a Ferencváros is kénytelen volt fejet hajtani együttesünk előtt. Az a Ferencváros, amely dobogós célokkal indult el az NB I 2020/2021-es kiírásában. Az egriek saját otthonukban múlták felül a zöld-fehéreket 34-33 arányban. Természetesen nem szabad elhallgatni, hogy a Fradi jelentős hullámvölgybe került, hiszen a közelmúltban a liga mindkét újonca jobbnak bizonyult tőlük. A Veszprémi KKFT jókora csapást mért rájuk, majd Cegléden is alulmaradtak két találattal. Ezzel együtt sem mondható el, hogy esélyesként lépett volna pályára az Eger a zártkapus Elek Gyula Arénában. Kiegyenlített volt az első játékrész, hol a Ferencváros, hol pedig mi birtokoltunk minimális előnyt. A 12. percben kettővel vezettünk, azonban Horváth Attila időkérése után 7-3-as sorozattal fordított a Fradi. Szerencsére ez nem tört meg bennünket, egyértelműen háromesélyes volt a párharc. A nagy küzdelem közepette 17-16-ra vezetett az FTC a szünetben. Fordulást követően ránk ijesztett a házigazda, amely három góllal (21-18) meglépett. A mieinket ez sem rendítette meg, újra egyenlítettünk, sőt 26-24-re vezettünk. Balogh remekelt a kapunkban, támadásban pedig rendkívül hatékonynak bizonyult a Lezák-Schmid-Szuharev trió. Öt perccel a vége előtt már 31-28-volt az állás a javunkra. Hiába kért még időt a Ferencváros mestere, a hátrányt nem tudták ledolgozni a zöldek.

Lélekerősítő diadalt aratott az SBS-Eger, amely NB I-es története során még nem győzött le „felsőházas” riválist saját otthonában. Meglepetésnek számít sikerünk, dicséret illeti valamennyi játékosunkat és a stábtagokat is.

Férfi kézilabda NB I., 15. fordulóból előrehozott mérkőzés
Ferencváros – SBS-Eger 33-34 (17-16)

Budapest, Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött. Játékvezetők: Bóna, Földesi
FTC: Deményi – BUJDOSÓ 6 (1), Schäffer 2, Andjelics 2, FÜZI 5, Mikita 3, Kovacsics 4. Csere: Zernovic (kapus), Schuch, Ónódi-Jánoskúti 2, BOGNÁR A. 7, Pordán 1, Prainer, Bohács, Nagy B. 1. Edző: Horváth Attila
SBS-Eger: BALOGH T. – Tóth R. 1 (1), Rédei 1, Machác 3, Kiss G., Bernatonis 3, Holdosi 2. Csere: Moscoso (kapus), LEZÁK 10 (5), SZUHAREV 5, Kovács M. 2, SCHMID 7. Edző: Tóth Edmond
Hétméteresek: 2/1 illetve 8/6
Kiállítások: 16 perc illetve 14 perc
Az eredmény alakulása: 2-2, 6-5, 8-10, 15-13, 21-18, 23-24, 24-27, 28-31

Nyilatkozatok:

Horváth Attila:

– Nehéz mit mondani egy ilyen sorozat után. Mentálisan mélyponton vagyunk, ezért nem tudunk eredményesek lenni. Nem tudjuk játszani a játékunkat, ami kizárólag a mi hibánk, és gyorsan megoldást kell találni rá.

Tóth Edmond:
– Nagy volt a küzdelem, mindkét csapat győzni akart. Úgy készültünk, hogy ha az első félidőt szorosan tartjuk, van esélyünk, végül a második játékrészben látott kapusteljesítménnyel kiküzdöttük a győzelmet. Apró dolgok döntöttek, ezúttal a mi javunkra.