Tokió 2020

Japán új miniszterelnöke Szuga Josihide, megerősítette, hogy mindenképpen megrendezik jövőre a tokiói olimpiát és paralimpiát. A sikeres lebonyolítás lesz a bizonyítéka annak, hogy az emberiség legyőzte a vírust.

Tájfutás - Középtávú ob: Két egri váltó bronzérmes
2020-08-26 13:42:49
A Várpalota melletti Tési-fennsíkon rendezték meg a tájékozódási futók középtávú egyéni és váltó országos bajnokságát. A döntő egyúttal ifjúsági és junior válogatóverseny is volt a 2020. októberi ifi és junior EB-re (amennyiben a járványhelyzet lehetővé teszi a lebonyolítást. Az Egri Városi Sportiskola-Egri Spartacus (EVSI-ESP) tájfutói a COVID miatti leállás okozta megtorpanás ellenére is - szép eredményekkel tértek haza , Szinte minden egri sportoló bejutott az A-döntőbe. Kocsik Nóra (N20) harmadik helyen végzett, értékes helyezésnek örülhetett Jacsó Barnabás (4.), Kiss Mikes Tamás (5.), és Kocsik Eszter (%.). A váltók közül a Kocsik E., Kocsik N., Tiszlavicz trió az N21-es kategóriában szerzett bronzérmet. A dobogó harmadik fokára állhatott az EVSI-ESP (Kiss Mikes Tamás, Blézer Barna Hunor, Jacsó Barnabás) F20-as triója.

Középtávú egyéni bajnokság, Várpalota. Az EVSI-ESP 1-10. helyezései:
- Kocsik Nóra: N20 - 3. hely
- Jacsó Barnabás: F20 - 4. hely
- Kiss Mikes Tamás: F16 - 5. hely
- Kocsik Eszter: N16 - 5. hely
- Piller-Dávid Marcell: F14 - 9. hely

Váltóbajnokság 1-10. helyezései:
N21.: 3. EVSI-ESP (Kocsik Eszter, Kocsik Nóra, Tiszlavicz Veronika)
F20: 3. EVSI-ESP (Kiss Mikes Tamás, Blézer Barna Hunor, Jacsó Barnabás)
F16: 5. EVSI-ESP (Borbás Ágota, Dorkó Ádám, Kalán Tamás)