Tokió 2020

Japán új miniszterelnöke Szuga Josihide, megerősítette, hogy mindenképpen megrendezik jövőre a tokiói olimpiát és paralimpiát. A sikeres lebonyolítás lesz a bizonyítéka annak, hogy az emberiség legyőzte a vírust.

Atlétika - Szeles Bálint bronzérmes a 125. magyar bajnokságon
2020-08-09 08:05:33
Az egyik legszínvonalasabb döntőt hozta a budapesti Lantos Mihály atlétikai központban a férfi 110 méteres gátfutók versengése. A 125. magyar atlétikai bajnokságon az egri Szeles Bálint az előfutamban Szűcs Valdó (13.58) mögött a 2. helyen végzett (14.25.). A döntőben az Egyesült Államokban készülő zalaegerszegi Szűcs Valdó (13.66) szerezte meg az aranyérmet Dr. Baji Balázs (13.88) és Szeles Bálint előtt. Mindhárom dobogós 14 másodpercen belüli idővel ért célba. Szeles 13.96-os időeredménnyel igazolta az elmúlt hetek jó formáját. Az Egri Sportiskola SE sportolóját 8 századdal előzte meg az ezüstérmes Baji Balázs. A 110 m gátasok főszerepet kapnak az augusztus 19-i Gyulai Memorial Magyar Nagydíj on. Az esemény egyik csúcsszáma lesz a gátasok küzdelme, mivel l a világbajnokság amerikai, illetve az Európa-bajnokság francia címvédője is rajthoz áll. A 22 éves Grant Holloway és z Európa bajnok, tavalyi vb-n bronzérmes francia Pascal Martinot-Lagarde is rajthoz áll. A magyar bajnokság első napján Petrovai József az Egri Városi Sportiskola vezetőedzője Szeles Bálint sikere mellett a 4x100 m-es Honvéd váltóban aranyérmes Kádasi Zalán mestereként is büszke lehetett. Az egri nevelésű és MTK-hoz igazolt Sári Pálma gerelyhajításban az 5. helyen végzett.