Szív és alázat diadala

Marco Rossi a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitány a szerbek legyőzése után mondta: Nincsenek itt nagy titkok. A mi csapatunk óriási szívvel, alázattal küzd.

Kézilabda – Győzelem a legjobbkor
2020-03-08 00:04:59
Rendkívül értékes győzelmet aratott az SBS-Eger férfi kézilabda csapata az NB I 18. fordulójában. Tóth Edmond legénysége 25-24-re győzte le a Budakalászt. Kiesési rangadóról nem beszélhettünk a szombat este lejátszott találkozó kapcsán, hiszen az Eger a tízedik helyről várta a budakalászi fellépést. A hazaiaknak égetően szükségük volt mind a két pontra, ugyanis jelenleg a kiesőzónában tartózkodnak. A mieink formája hagyott némi kívánnivalót az utóbbi időben, idén még nem nyertünk egyetlen bajnoki meccset sem. Vereség esetén magunkra húztuk volna az alsóház csapatait, a Budakalásznak pedig visszaadtuk volna a reményt a bennmaradásért vívott küzdelemben. A kés éppen ezért a mi torkunknál is ott volt, azonban – ha nehezen is – fiaink megoldották a feladatot. Váltakozó küzdelem zajlott az OMSZK Parkban. A kezdeti kóstolgatást követően a hazaiak kapták el jobban a fonalat, és átvették a vezetést. Előnyük tartósnak bizonyult, a félidőben egy góllal álltak jobban, a folytatásra azonban többször is megléptek négy találattal. A második felvonás derekán zsinórban hatszor talált be együttesünk, 20-16-ról 20-22-re módosult a mérkőzés állása. Ez rendkívül fontos tízperces periódus volt, de tartogatott még a meccs további fordulatokat is. A Budakalász pillanatai következtek, 3-0-s rohammal újra náluk volt a vezetés (23-22), ekkor már csak négy és fél perc volt hátra. Bernatonis egyenlített, majd volt két labdánk az előny újbóli kiharcolására. Nem jártunk sikerrel, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, góllal büntetett az ellenfél. Az utolsó fél perc maga volt a csoda. Egri időkérést követően Bernatonis 24-24-re alakította az állást. Úgy voltunk vele, hogy védekezzük ki az utolsó hazai rohamot és jöjjünk haza egy döntetlennel, ami szintén nem lett volna rossz eredmény számunkra. A Budakalász nem tudta eldönteni a kimenetelt, viszont nekünk maradt még időnk egy gyors kontragólra. Az utolsó másodpercben a sérülésből visszatérő Molnár Balázs volt eredményes, az SBS-Eger ezzel pedig megnyerte a párharcot. Az idegenbeli két ponttal immár kilencre növeltük előnyünket a tabellán a Budakalásszal szemben, míg a sereghajtó Vác már eleve kiesőnek számít, még úgy is, hogy a 18. fordulóban legyőzte a Csurgót 24-22-re. Ha nem születnek a vácihoz fogható bravúreredmények a pontvadászat hátralévő részében, akkor az Eger Budakalászon bebiztosította élvonalbeli tagságát.

Férfi kézilabda NB I., 18. forduló
Budakalász – SBS-Eger 24-25 (12-11)

Budakalász 300 néző. Játékvezetők: Horváth P., Marton B.
Budakalász: Váczi D. – Tóth Á. 4, HRUSCAK 10 (5), Mazák, Török Á. 2, Koller 2, Váczi M. 2. Csere: Boros T. (kapus), Gábor M. 2, Czina, Nemes R. 2, Simotics. Edző: Forgács Gyula.
SBS-Eger: Cvetkovszki – Lezák 6 (2), Tóth A. 1, Schmid 1, FÜZI 7, BERNATONIS 6, Molnár B. 2. Csere: Moscoso (kapus), Kiss G., Sztevanovics 2, Tóth R., Papp G. Edző: Tóth Edmond.
Hétméteresek: 7/5 illetve 2/2
Kiállítások: 6 perc illetve 12 perc
Az eredmény alakulása: 3-3, 5-6, 9-6, 10-10, 15-13, 19-15, 20-19, 22-22

Nyilatkozatok:

Forgács Gyula:

– Lehet, hogy az idény végén nagyon drága árat fizetünk azért, hogy nálunk több játékos sokat fejlődjön... – mentálisan és szakmailag egyaránt.

Tóth Edmond:
– Mind a két csapat a végsőkig küzdött. A második félidőben az ellenfél dominált, agresszívan támadta a kaput, és nem tudtuk megállítani, viszont volt egy pont, amikor játékosaim megérezték, hogy keményíteni kell a védekezésen, így vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe.