Különgép Szófiába

Budapestről és Debrecenből is különgéppel repülhetnek a szurkolók márciusban a magyar válogatott Európa-bajnoki pótselejtezőjére Szófiába. A Wizz Air légitársaság tájékoztatása szerint a járatok március 26-án 10 órakor indulnak mindkét reptérről.

Kézilabda - Csalódás - Hétgólos előnyből vereség a románoktól
2019-12-06 19:18:00
A magyar női kézilabda-válogatott hétgólos előnyből 28–27-es vereséget szenvedett Romániától, ezzel a C-csoport negyedik helyén zárt, s legjobb esetben is csak a 13. helyet szerezheti meg. A vb-ről így már biztosan nem juthatunk olimpiai kvalifikációs helyhez, még az Eb-7. helyünkkel lehet keresnivalónk. Kim Rasmussen szövetségi kapitány magára vállalta a felelősséget, de elmondása szerint a delegátus személyes támadást intézett ellene. A sport arról szól, hogy ki tud higgadt maradni egészen a legvégéig – kezdte értékelését Kim Rasmusseny. – Nagyon csalódott vagyok magam miatt, és azért is, hogy legalább nem tudtuk a döntetlent megőrizni. Az utolsó tíz percben különösen idegesítő volt a bíráskodás, senkinek fogalma sem volt arról, mit tehet és mit nem. A pályafutásom során először éreztem úgy, hogy a zsűrinek személyes problémája volt velem. Szomorú, amikor nem a pillanatnyi történések alapján születnek az ítéletek, hanem múltbeli eseményekre reagálnak.”Az első félidőben arról érdeklődtem a zsűrinél, hogy meg tudná-e kérdezni a játékvezetőket, mit csináltunk rosszul, hogy kijavíthassuk, mert nem láttam az esetet. Ezért sárga lapot kaptam. A második félidő végén, amikor a két percet kaptam, annyit mondtam csak, »á-á«. Ez a döntés személyesen ellenem irányult. Szomorú a sportágunk szempontjából, hogy ott ülnek, és maguk akarják eldönteni a mérkőzést. Miért nem hagyják meg ezt a játékvezetőknek és a két csapatnak, amikor ilyen nagy a tét? Lehet, most hazamennek, és boldogok lesznek attól, hogy kicsesztek velem. Tanulnom kell ebből és fogok is, de idegesítő időről időre ezt látni. Ha valaki rossz ítélkezést szeretne látni, meg kell neki mutatni ezt a meccset.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, JAPÁN
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
C-CSOPORT
ROMÁNIA–MAGYARORSZÁG 28–27 (10–16)

Jacusíro, 2400 néző. Vezette: Kutler, Merz (németek)
ROMÁNIA: Dedu – Udristioiu, Polocoser, Perianu 2, Pintea 2, Neagu 10 (9), IUGANU 6. Csere: Dumanska (kapus), Zamfirescu, Vizitiu, Ostase 2, SERAFICEANU 5, Dache, Bacaoanu, Pristavita 1, Florica. Szövetségi kapitány: Tomas Ryde
MAGYARORSZÁG: Bíró B. – Lukács V. 2, KOVACSICS 6, Tomori 3, Tóvízi 1, Háfra N. 4, Schatzl Nadine 2. Csere: Kiss É., (kapus), Klujber 1 (1), Vámos P. 1, Kovács A. 1, SZABÓ L. 6 (3), Tóth G., Faluvégi D. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
Az eredmény alakulása. 7. p.: 0–5. 11. p.: 1–7. 19. p.: 6–9. 22. p.: 6–12. 28. p.: 8–13. 34. p.: 12–18. 41. p.: 16–18. 48. p.: 19–20. 52. p.: 21–24. 55. p.: 23–26. 58. p.: 25–27.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 9/9, ill. 6/4