Szív és alázat diadala

Marco Rossi a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitány a szerbek legyőzése után mondta: Nincsenek itt nagy titkok. A mi csapatunk óriási szívvel, alázattal küzd.

Judo - Ifjúsági Európa Kupa, Győr: érem nélkül az egriek
2019-11-17 19:43:23
Az ifjúsági korcsoport számára immár harmadik alkalommal rendeztek Európa-kupa viadalt Győrben. A mieink remekeltek, négy arany-, két ezüst- és négy bronzéremmel első helyen végeztek az éremtáblázaton.Évről évre egyre népesebb a mezőny. Ebben az évben már harminc ország négyszázhatvanegy judósa lépett tatamira az Olimpiai Sportparkban. Négyen is a dobogó legfelső fokáig meneteltek. Az idei bakui EYOF bronzérmese, Szegedi Dániel (66 kg, Ceglédi VSE) zágrábi diadala után immár másodszor állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Ugyancsak aranyérmet szerzett, s Szegedi Dánielhez hasonlóan szintén Zágráb után duplázott Sáfrány Péter (90 kg, Miskolci VSC). A magyar aranyak sorát Kőszegi Rebeka Rita (48 kg, BHSE) és Fakas Szilvia (70 kg, Győri AC) , gyarapította. Az Egri Városi Sportiskola versenyzői nem tudtak érmet, helyezést szerezni. A 66 kg-os Rottenstein Botond (képünkön) háromszor lépett tatamira. Az 53 fős mezőnyben elsőre legyőzte a szlovák ellenfelét, majd későbbi bronzérmes ukrán a vigaszágra küldte, ahol nagy csatában alulmaradt a német ellenfelétől. Csorba Dominik Péter és Parádi Balázs is helyezetlenül zárt.