Úszás - Holló Balázs aranyérmével zárult a dohai Világ Kupa
2019-11-09 19:27:37
A dohai Világkupa záró napjának 400m férfi vegyesúszás döntőjében Holló Balázs egy tökéletesen felépített taktikával 4:15.17-es idővel megszerezte az aranyérmet. Mögötte Verresztó Dávid ért célba, Gyurta Gergely az 5. helyen végzett. A korábban arany és Bronzérmet szerző Békési Eszter az utolsó versenynapon visszalépett a versenyszámaitól. Sajnos kiújult a visszatérő váll fájdalmai, íggy inkább a pihentetés mellett döntött a szakvezetés. Kovács Ottó vezetőedző tanítványai a Dohai Világkupán 2 arany, 1 bronz és 2db 4. helyezéssel büszkélkedhetnek. A zárónapon a magyarok közül 2 aranyérmet nyert 200 métere vegyesen (2.09.89) és 100 méter pillangón Hosszú Katinka (58.19.) Jakabos Zsuzsanna harmadikként ért célba. 50 m pillangón Szabó Szebasztián ezüstérmet szerzett.