Különgép Szófiába

Budapestről és Debrecenből is különgéppel repülhetnek a szurkolók márciusban a magyar válogatott Európa-bajnoki pótselejtezőjére Szófiába. A Wizz Air légitársaság tájékoztatása szerint a járatok március 26-án 10 órakor indulnak mindkét reptérről.

Kézilabda - Fantasztikus élmény a csapatnak és a szurkolóknak
2019-11-02 23:05:05
Bravúr a javából. Az SBS-Eger csapata az esélyesebb Csurgó KK ellen 30-29-re győzött. A nemzetközi kupában is érdekelt somogyiak ellen az első félidőben sikerült a vezetést átvenni és 15-13-as előnyt szerezni a 30. perc végére. Újra Dobó István (Furé) vezérelte az egri szurkolókat, akik minden korábbit felülmúlva űzték, hajtották, biztatták kedvenceiket. Fordulás után éledezett a Csurgó, gyorsan egyenlítettek és 2 góllal is vezettek (18-20). Tóth Edmond időt kért, a szűkös keret lehetőségeit kiválóan menedzselve, pazar védekezéssel sorozatban 7 gólt szereztek (25-20). Roalndas Bernatonis átlövéseivel nem tudtak mit kezdeni az ellenfél kapusai. Háromszor üres kapus góllal demoralizáltuk a riválist. A kiélezett hajrában egy gólra megközelítette az SBS-t as légiósokkal felálló alakulat. Füzi beállós találatai, a Papp. Kiss G. védőpáros labdaszerzései a fáradó hazaiak utolsó erőtartalékait mozgósította. Két perccel a vége előtt 29-28-nál Tóth Rajmond talált be, eldöntve ezzel a remek hangulatú, közönségszórakoztató összecsapást.

FÉRFI NB I. 8. forduló
SBS-Eger - Csurgói KK 30–29 (15–12)

Eger, 850 néző. V: Medve, Südi
EGER: Cvetkovszki 1 – Lezák 3 (1), Tóth A. 1, Schmid 3, FÜZI 6, BERNATONIS 9, Molnár B. 5. Csere: PAPP G., KISS G., Tóth R. 2. Edző: Tóth Edmond
CSURGÓ: Zaponsek – Vaszics 6 (2), Asztrasapkin 4, HANUSZ 4, HADZIOMEROVIC 7, Potocnik 2, A. Kovacevic 1. Csere: Pallag (kapus), Cehte 2, Kerkovits, Szeitl, Leimeter 1, Oslak 1, Vasvári, Nagy Sz. 1. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 4–3. 18. p.: 8–6. 24. p.: 12–10. 36. p.: 17–18. 42. p.: 19–20. 48. p.: 24–20. 54. p.: 27–25
Kiállìtások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
MESTERMÉRLEG
Tóth Edmond:
– Ritkán van része ilyen élményben edzőnek és játékosnak. Magabiztos, erős csapatot győztünk le, ezért a mentalitásért minden elismerés megilleti a csapatot.
Baranyai Norbert: – A védekezésünkből hiányzott a kellő koncentráció, a hazaiak pedig minden hibánkat kihasználták. A második félidőben úgy tűnt, sikerül váltani, de a technikai hibák megpecsételték a sorsunkat.