Fradi vereség

Rosszul indult. Már az 1. percben vezetett a vendégcsapat. A magyar bajnok Ferencváros meglepetésre 3–0-ra kikapott hazai pályán a bolgár Ludogorectől az Európa-liga H-csoportjának 2. fordulójában.

Vízilabda – Magabiztos siker a Tatabánya felett
2019-10-06 02:01:46
Második mérkőzését is megnyerte a LFÁ-ZF-Eger női vízilabda csapata az első osztályú bajnokságban. Biros Péter tanítványai szombat este a Bitskey-uszodában 18-8 arányban diadalmaskodtak a Tatabánya felett. A találkozó jelentős része egyoldalú küzdelmet hozott. Fölényben játszottak a hazaiak, akik az első negyed végén 4-1-re vezettek, a nagyszünetben pedig már 8-3-at mutatott az eredményjelző. Fordulást követően sem jelentett különösebb veszélyt a Tatabánya, tovább nőtt a differencia. 11-3 volt az állás a befejező felvonás előtt, majd egy hektikus végjáték vette kezdetét. Borult az addigi forgatókönyv, önfeledt vízilabdába ment át a találkozó. Egészen pontosan egy tucat találatot láthatott a közönség, helyből mi hetet, a vendégek pedig ötöt szereztek. A végére kialakult a tízgólos különbség is, amely hűen tükrözi a két csapat közötti különbséget. A gólok szerzésében nálunk leginkább Molnár Daniella jeleskedett, aki ötször volt eredményes. Czigány Dóra, Szilágyi Dorottya és Szmodics Viktória egyaránt három góllal vette ki a részét a magabiztos sikerből. A találkozó jó felkészülési állomása volt a kedden rendezendő UVSE elleni idegenbeli rangadónak, amelyet az M4Sport élő közvetítése mellett játszanak a mieink a bajnoki címvédővel.

Női OB I., alapszakasz, 2. forduló
LFÁ-ZF-Eger – Tatabánya 18-8 (4-1, 4-2, 3-0, 7-5)

Bitskey-uszoda 200 néző. Játékvezetők: Pásztor Antal, Kádár József ifj.
Gólszerzők: Molnár D. 5, Czigány 3, Szmodics 3, Szilágyi D. 3, Dobi, Tóth Cs., Szilágyi Sz., Vályi F. illetve Keresztes 3, Jenei 2, Dobos, Zantleitner N., Kurucz