Hamilton simán nyert

Spielbergben az első Stájer Nagydíjon, amelynek első körében a két Ferrari összeütközött egymással; Lwis Hamilton simán nyert, Valtteri Bottas a végén jött fel a második helyre, megelőzve Max Verstappent.

Vízilabda – Csak a Veronával szemben maradtak alul
2019-09-24 12:00:58
Szlovákiában vett részt egy nemzetközi tornán a LFÁ-ZF-Eger női vízilabda csapata. A Duna Kupa után újra rangos megmérettetés segítette Biros Péter csapatának bajnoki felkészülését. Kassán a szlovák vízilabda megalapítójának, Pia Hrosík tiszteletére rendezett emléktornán három klubcsapat (Eger, SK Olympia, CSS Verona) mellett az ukrán, a szerb és a német nemzeti válogatott vett részt. Három nap alatt öt mérkőzést játszottak az egri lányok, amelyeken négy győzelem mellett egy vereséget szenvedett el. Legyőzőnk a több junior és univerziádé-válogatott játékost is soraiban tudó olasz Verona volt, amellyel szemben végig nyílt és izgalmas párharcban 14-13-ra maradtunk alul. A házigazda Kassát 22-4-re, Szerbiát 14-4-re, Ukrajnát 16-4-re, míg Németországot 12-5 arányban vertük. A gólok gyártásában leginkább Szilágyi Dorottya és Menczinger Kata jeleskedett, előbbi kiválóság huszonegy találattal a torna gólkirálynőjének járó különdíjat is hazahozta. A viadalt a Verona nyerte a mieink előtt, a dobogó alsó fokára az SK Olympia játékosai állhattak. A további helyezéseken Szerbia, Németország és Ukrajna osztozott.