Karate: Halasztották a vb-t

Döntött a világszövetség, a dubai világbajnokságra 2021. november 16-21-én kerül majd sor. A jelenlegi helyzetben nem biztosítható a versenyzők és a szurkolók biztonsága. A 2022-es budapesti vb-t 2023-ra tolták.

Teke - Pont nélkül tértek haza az egri csapatok
2019-09-22 21:32:25
Legeredményesebb és legrutinosabb játékosát is nélkülözve utazott a szombati Cegléd elleni meccsre az NB I-es Vilati Eger SE csapata. A mérkőzés így is fordulatos és színvonalas volt.Csontos Ádám jó kezdés után nem bírt feltámadó ellenfelével, 542-568. Gembiczky Gyula az első szettet kivéve (ellenfele 170 fával kezdett) pariban volt, 547-583. A második sorban a vendégeknek ment jobban. Molnár László a a nap legjobbjaként átlépte a 600 fás határt, 604-573. Tamasi Antal győzelme a 2. szettben biztossá vált, 568-517, és már a csapatfa előny is a vendégeknél volt. Nagy Gábor nem bírta megőrizni a 2. szettben szerzett előnyét, hiába ütött több fát, nem tudott több szettet nyerni, 553-552. Zsiros Olivér a teli dobásoknál még tudta tartani a lépést, de a tarolásban a rutinos hazai játékos sokkal jobb volt, 511-571. A Cegléd legjobb eredményét érte el, mióta Szolnokon játszik, 6:2-es sikere e megérdemelt. Az NB II-es Széchenyi SC-tekeshop.hu együttese Budapesten a Tüker MSC vendégeként szenvedett 5:3-as vereséget. Az első párokat követően Pál Józsefnek köszönhetően (523 fa) még az egriek vezettek 27 fával. Az alacsony színvonalú összecsapáson a középő sorozatban a hazaiak fordítottak és behozhatatlan 97 fás előnyre tettek szert. A végén a szépítés sikerült a Bajzát Rafael (530) , Juhász Tibor (505) duónak, a meccset 57 fás különbséggel 5:3-ra a fővárosiak nyerték.